Фото / Відео

Як Незалежна профспілка гірників України бореться за ухвалення Закону №8362 (ВІДЕО) ВАЖЛИВО!

Шахтарі, активісти та лідери Незалежної профспілки гірників України боролися  за ухвалення Закону №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі».


 

Хроніка боротьби  Незалежної профспілки гірників України за ухвалення Закону №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі».

У травні майже у всіх вугледобувних регіонах за активної участі активістів і членівНезалежної профспілки гірників України проходили стихійні акції протесту, мітинги, перекриття доріг та інше через заборгованість із зарплати шахтарям державних підприємств, відсутність коштів на технічне переоснащення й перспектив розвитку галузі.

Голови первинних профспілкових організацій НПГУ шахт приїжджали до Києва й зустрічалися із керівництвом Міністерства енергетики і вугільної промисловості, підіймали питання про вкрай складну ситуацію на державних шахтах, спричинену недостатнім бюджетним фінансуванням галузі.

19 червня гірники державних шахт майже з усіх вугледобувних регіонів України провели під Верховною Радою акцію протесту. Вони тримали у руках прапори НПГУ та Конфедерації вільних профспілок України, а також транспаранти із надписами: «Припиніть знищувати вугільну галузь!», «Досить говорити, пора діяти!», «Вимагаємо виділення коштів на розвиток вугільних шахт!», «Купуйте вугілля в Україні, а не за кордоном!». Шахтарі закликали народних обранців негайно ухвалити законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі», яким передбачалося виділити галузі 2,8 млрд грн. У результаті акції законопроект було внесене до порядку денного парламенту. 

20 червня зранку у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відбулася зустріч керівництва та активістів Незалежної профспілки гірників України з очільником відомства Ігорем Насаликом. Розмова розпочалася близько сьомої і тривала майже півтори години. Тим часом під будівлею міністерства на вулиці Прорізній активісти НПГУ вдалися до пікетування, заявляючи, що без конкретних результатів додому не поїдуть. Згодом протестувальники перемістилися на вулицю Грушевського, під Кабмін, де мало відбутися засідання уряду. Упродовж кількох годин шахтарі грюкали касками об бруківку і скандували: «Зарплату!». Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам напрацювати рішення щодо погашення заборгованості із виплати зарплати шахтарям, а також повідомив, що ініціюватиме перевірку усієї державної вугільної галузі.

20-21 червня у Києві відбулося засідання Ради голів Незалежної профспілки гірників України, яке ухвалило рішення:акцію шахтарів у Києві тимчасово припинити, а дату проведення наступної визначити шляхом телефонного опитування. Акцент зробити на роз’ясненні позиції НПГУ у трудових колективах. 

3 липня голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець мав розмову з виконувачем обов’язки міністра фінансів Оксаною Маркаровою, яка повідомила, що погодила перерозподіл коштів із статті реструктуризації (закриття шахт) на виплату зарплати гірникам. Але це лише частково зменшить заборгованість, бо вона вже сягнула 1,1 млрд грн.

5 липня гірники з усіх вуглевидобувних регіонів країни знову прийшли під стіни Верховної Ради. Вони вимагають від народних обранців проголосувати за законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі», яким передбачено виділення на підтримку вугільної галузі 2,8 млрд грн. Гірники також вимагають повернути у державну власність пласти ВП «Шахта Котляревська» та ВП «Шахта 1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» і затвердила дієву програму розвитку вуглепрому на 10 років.

6 липня група із 12 шахтарів, які залишились після акції протесту, бо їм фактично немає з чим їхати додому, адже питання щодо фінансування й погашення боргів так і не було вирішено, зранку прийшли до міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Під час гострої розмови сторонам так і не вдалося знайти порозуміння.

9 липня голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець разом із представницею Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини у питаннях дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Оленою Степаненко та гірниками, учасниками акції протесту, провели в ІА «ГолосUA»  прес-конференцію щодо кризової ситуації у вугільній галузі та бездіяльності керівництва Міненерговугілля України.

10 липня гірники державних вуглевидобувних підприємств знову зібралися біля Верховної Ради України з вимогою погасити 1,1 млрд грн заборгованості із зарплати, відправити у відставку міністра енергетики Ігоря Насалика та закликати народних депутатів підтримати законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі».

До дванадцяти шахтарів, які перебували у Києві з 5 липня, приєдналися четверо їхніх колег із ДП «Селидіввугілля» та бригадир прохідників із ДП «Мирноградвугілля». 

11 липня попри дощ гірники продовжували протестувати під стінами парламенту у Києві, вимагаючи виплати заборгованої зарплати й ухвалення законопроекту №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі».

12 липня, простоявши майже півдня  під Верховною Радою й не діждавшись навіть розгляду законопроекту №8362, шахтарі по обіді вирушили до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і розпочали під будівлею на вул. Хрещатик, 30 безстрокову акцію протесту. Вони хотіли дізнатися у міністра Ігоря Насалика про подальшу долю державної вугільної галузі. Гірники намагалися встановити намети, але цьому завадила поліція, тому їм довелося ночувати просто неба.

13 липня із 7-ї години ранку голова НПГУ Михайло Волинець разом із народним депутатом Сергієм Шаховим намагалися потрапити до міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, але охорона й поліція заблокували вхід. Зустріч з очільником Міненерговугілля все ж відбулася, але на вулиці. Тим часом у парламенті народні депутати нарешті проголосували за ухвалення законопроекту №8362. Ним передбачається виділити державним вугледобувним підприємствам 1,4 млрд грн. За це проголосував 261 депутат. Протестувальники з радістю зустріли цю новину. Вони щиро подякували киянам, Незалежній профспілці гірників України і її лідерові Михайлу Волинцю за підтримку й допомогу. 

Останнє редагуванняЧетвер, 02 серпня 2018 18:42

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83