Новини

Стівен Гокінг: «Ми переживаємо найнебезпечніший період у розвитку людства» ВАЖЛИВО!

У своїй колонці у газеті The Guardian відомий британський фізик-теоретик Стівен Гокінг заявив про те, що наша планета перебуває у небезпеці.  Говорячи про майбутнє людства, він, зокрема,  розповів про  прірву між елітами та іншими верствами суспільства, яка збільшується, негативні наслідки від поширення новітніх технологій.

Фото flickr.com


 

Стівен Гокінг у своїй колонці зазначає, що автоматизація вже скоротила кількість робочих місць в традиційному виробництві. Подальший розвиток штучного інтелекту призведе до подальшого знищення робочих місць, яке торкнеться вже й середнього класу. За такого сценарію, на підприємствах залишаться лише найважливіші, творчі або управлінські спеціальності.

«Це, в свою чергу, прискорить вже зростаючу економічну нерівність в усьому світі, - пише Стівен Гокінг. - Інтернет та його платформи  дають можливість дуже невеликій групі людей отримувати величезний прибуток, наймаючи дуже мало працівників. Це – неминуче. Це - прогрес, але соціально руйнівний. Нам потрібно врахувати не тільки це, а й фінансову кризу, через яку люди зрозуміли, що лише деякі  працівники  у фінансовому секторі  отримують великі гроші. Ми живемо в світі зростаючої фінансової нерівності, коли спостерігається не тільки падіння рівня життя, а й втрата можливості заробляти в принципі. Тому не дивно, що люди шукають вихід, і їм здається,що вони знайдуть його у Трампа або Brexit».

Хоч науковець зазначає, що нові технології дозволили йому продовжувати працювати та спілкуватися, незважаючи на хворобу, він вбачає в них й загрози.

«Життя найбагатших людей в найбагатших районах світу видно усім, навіть бідним, які мають новітні телефони.  Зараз доступ до смартфонів більший, ніж до чистої води у країнах Африки на південь від Сахари. Незабаром це означатиме, що нікому на нашій перенаселеній планеті не вдасться сховатися від економічної нерівності. Наслідки побачити неважко: селяни з надіями переїжджають  до міст. Та, розуміючи, що нірвани, побаченої в Instagram, там немає, перетинають океан, приєднуючись до інших економічних мігрантів, які шукають кращого життя»,- констатує Стівен Гокінг.

Такі міграційні процеси  супроводжуються тиском на економіку й інфраструктуру  та сприяють поширенню популізму.

Стівен Гокінг пропонує й шляхи вирішення окреслених ним нагальних проблем.  Науковець переконаний, що людська раса повинна об’єднатися у боротьбі з викликами: зміною клімату, забезпеченням їжею, перенаселенням, зникненням   видів тварин, епідеміями, окисленням океанів.

«Усі ці проблеми - нагадування, що ми переживаємо найнебезпечніший період у розвитку людства, - вважає він. – У нас є технології, що дозволяють знищити планету, на якій ми живемо, але ще немає таких, які дозволили б її покинути. Можливо, упродовж наступних декількох сотень років ми побудуємо колонії людей поміж зірками. Але зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати разом, щоб захистити її. Щоб зробити це, нам потрібно ламати, а не будувати бар'єри всередині й  між країнами. Якщо ми хочемо мати шанс зробити це, світові лідери повинні визнати, що вони зазнали багатьох невдач і продовжують це робити. Коли ресурси все більше концентруються у руках небагатьох, ми  повинні навчитися ділитися набагато більше, ніж раніше. Зникають не тільки робочі місця, а й цілі сфери промисловості, і ми повинні підготувати людей до нового світу й підтримати їх фінансово. Якщо суспільство та економіка не впораються з нинішнім рівнем міграції, потрібно більше працювати над світовим розвитком, щоб мільйони мігрантів могли знайти майбутнє і в рідних країнах».

Підсумовуючи, науковець зазначив,  що вірить у людство. Але він вважає, що для подолання викликів, необхідно, щоб еліти «від Кембриджа до Голлівуда»  усвідомити свої помилки, і в першу чергу, навчилися смиренню.

Останнє редагуванняПонеділок, 05 грудня 2016 14:18
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83