Новини

Фрілансери зможуть укладати міжнародні договори через пошту ВАЖЛИВО!

Верховна Рада ухвалила Проект  «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)» №4496. За нього проголосували 270 парламентарів.


 

Як пояснюють автори закону, нині процедури, пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю в сфері експорту послуг, є занадто забюрократизованими. Вітчизняні підприємці потребують усунення адміністративного бар’єру у вигляді обов’язку укладання зовнішньоекономічного договору у письмовій формі. Крім того, валютний контроль за операціями з експорту послуг є надмірним та вимагає подання резидентом цілої низки документів. Необхідність виконання вимог банків створює зайве адміністративне навантаження: витрати грошей та часу, стимулює непрозорі схеми розрахунків, стримує зростання експорту. Переважна більшість фрілансерів внаслідок складності і надмірної бюрократизації процесу не працює у легальному полі, а користується системами Payoneer, PayPal тощо.

Згідно законом №4496, зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом. У разі експорту робіт (послуг), він може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунку (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за виконані роботи, надані послуги.

До речі, за даними Держстату, у 2014 році резидентами України надано послуг нерезидентам на суму майже 11,5 млрд. дол. США, з яких послуг у сфері телекомунікації, комп’ютерних та інформаційних послуг – на 1,7 млрд. дол. США, ділових послуг – на 1,25 млрд. дол. США.

Останнє редагуванняЧетвер, 03 листопада 2016 18:50
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83