Новини

В Англії водіїв Uber визнали найманими працівниками ВАЖЛИВО!

Суд у трудових спорах Англії і Уельсу визнав, що водії, які працюють на платформі   Uber, є найманими працівниками, а не самозайнятими. Британські  профспілки зазначають, що це рішення  є важливим для 30 тисяч водіїв. 


ФОТО: flickr.com

 

Міжнародна компанія Uber представлена у 37 країнах світу, а її сервіс дозволяє через мобільний додаток знаходити, викликати  та оплачувати таксі. На цій платформі можуть реєструватися усі охочі водії. У Лондоні таких шоферів нараховується біля трьох тисяч.

Двоє водіїв, які працювали в системі Uber, Джеймс Фаррар і Ясін Аслам подали до суду на компанію. Вони переконували, що їхні дії контролювалися компанією, й тому між ними фактично були трудові відносини. Водночас водії не мали прав, які є у найманих працівників. У той же час представники Uber стверджували, що їхні таксисти – самозайняті.

Суд ухвалив рішення на користь Джеймса Фаррара і Ясіна Аслама. Представники Uber заявили, що компанія оскаржуватиме це рішення.


Інноваційні технології та нові форми зайнятості – виклики та можливості для профспілок


 

 Генеральний секретар Британського Конгресу профспілок (TUC) Френсіс О'Грейді відзначила, що це рішення суду дуже важливе. Справа у тому, що власники компаній можуть маніпулювати за рахунок заміни трудових відносин співробітництвом з самозайнятими: не платити мінімальну зарплату, не забезпечувати такі основні права, як на оплачувану відпустку та перерву на відпочинок.

"Те, що відбувається в Uber  – це тільки верхівка айсберга, - зазначила профспілкова лідерка у коментарі для  BBC. – Багато людей сьогодні перебувають у  пастці  нестабільних робочих місць з низькою заробітною платою і не мають права голосу на роботі. Нам необхідна жорстка політика уряду щодо уявної самозайнятості».

За матеріалами іноземних ЗМІ

 

 

Останнє редагуванняСереда, 02 листопада 2016 17:43
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83