Новини

Звільнити найманих працівників та профспілки від сплати судвого збору - законопроект № 5094-1! ВАЖЛИВО!

У Верховній Раді зареєстровано альтернативний законопроєкт про звільнення працівників від сплати судового збору за подання позовів у справах, що випливають із трудових правовідносин. Реєстраційний №5094-1. Автор альтернативного законопроєкту - народний депутат України від ВО "Свобода" Юрій Левченко.

Основний законопроєкт № 5094 передбачає звільнення від сплати судового збору в трудових спорах як працівника, так і роботодавця! Зрозуміло, що для роботодавців взагалі не є проблемою сплата судового збору для подання цивільного позову проти працівника, а от працівник, права якого і без того порушені, чинною редакцією закону "Про судовий збір", фактично, позбавляється можливості отримати судовий захист, адже має лише за позов до суду сплатити суму, що становить, в середньому, від 20 до більш як 50% (!) його зарплати.

Альтернативний законопроєкт не тільки передбачає повернення до норм річної давнини, коли саме працівники звільнялись від сплати судового збору за подання всіх без виключення позовів, що випливають із трудових правовідносин. Проектом № 5094-1 також пропонується звільнити профспілки та їх організації від сплати судового збору за подання позовів про порушення роботодавцями гарантій, передбачених законодавством, колективними договорами і угодами. Так, дуже часто, підприємства мають свою кишенькову профспілку, яка отримує приміщення, відрахування, путівки та инші блага від роботодавця, однак адміністрація відмовляється надавати їх незалежним профспілкам. І без того складний та тривалий процес судового примусу адміністрації до виконання цих гарантій утруднюється ще й необхідністю сплати судового збору, що часто є непосильним тягарем для молодих профспілкових організацій. Звільнення профспілок від сплати судового збору у справах про захист гарантій профспілкової діяльності суттєво пожвавить розвиток незалежних профспілок в Україні, а через них - забезпечить дієвий захист трудящих українців.

Закликаємо підтримати законопроект №5094-1!

Останнє редагуванняВівторок, 27 вересня 2016 06:18
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83