Новини

Нещасливі працівники схильні мати більше проблем зі здоров’ям ВАЖЛИВО!

Якщо ви не задоволені своєю роботою у 20 або 30 років, то стан вашого здоров’я може погіршитися з часом. До такого висновку дійшли американські соціологи з Національного університету штату Огайо. Їхнє дослідження показало, що у американців, які на початку своєї кар'єри почуваються нещасними, як правило, розвивається більше проблем зі здоров'ям, ніж у тих,  хто відчуває задоволення від роботи. 


 

Соціологи з 1979 року вивчали дані опитування 6,432 учасників й отримали, зокрема такі результати:

15% респондентів на початку своєї кар'єри були задоволені  роботою і залишилися щасливими;

17% - почали працювати нещасними, але зі зростанням кар’єри стали щасливішими.

45% - починаючи кар’єру,  були нещасними і залишилися незадоволеними; 

23% -  почали трудову діяльність досить щасливими, але з часом стали менш щасливими.

У групі нещасливих працівників люди були більш схильні відчувати депресію, мали проблеми зі сном та надмірне занепокоєння, емоційні проблеми, а також більш низький стан загального психічного здоров'я. Вони також частіше повідомляли про біль у спині та часті застуди, ніж щасливі працівники. Хоча рівень  таких захворювань, як рак, у обох  був приблизно однаковий.

Люди, чиє задоволення мало тенденцію зменшуватися, також мали схожі проблеми зі сном,  занепокоєнням та рівнем загального психічного здоров'я. Водночас вони не помічали вплив депресії чи емоційних проблем. У працівників, які починали трудовий шлях нещасними і з кар’єрним зростом ставали щасливішими,  не спостерігали суттєвого погіршення стану здоров’я. 

Таким чином можна зробити висновок, що  найкращий спосіб зашкодити розумовому та фізичному здоров’ю – ненавидіти  свою роботу.  Водночас соціологи зазначають, що це дослідження не доводить таку залежність, а тільки показує знайдені взаємозв’язки. Можна зробити й іншу інтерпретацію цих даних: люди, які мають проблеми з психічним здоров'ям, більш схильні повідомляти про незадоволеність своєю роботою.  Та все ж на результати дослідження варто звернути увагу. 

Останнє редагуванняПонеділок, 19 вересня 2016 09:13
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83