Змі про нас

Шахтарі під землею: чи може страйк у Лисичанську перерости у загальний? ВАЖЛИВО!

Одинадцятий день 15 шахтарів шахти імені Капустіна на Луганщині страйкують під землею, на глибині понад 500 метрів, домагаючись виплати заборгованості по зарплатах. Вони - одні із тисяч гірників, яким не повертають борги.

Загалом заборгованість по всіх державних шахтах в Україні становить майже 800 млн гривень. Незалежна профспілка гірників України називає цифру один мільярд гривень.

Депутат парламенту Сергій Каплін, який перебуває на шахті імені Капустіна, заявив, що "підземний штаб" попередив про те, що чотири шахти "Лисичанськвугілля", на яких працює близько чотирьох тисяч гірників, зупинять роботу.

Страйкарі також погрожують "перекрити всі дороги Лисичанська і траси на Харків і Київ", а у разі невиконання вимог закличуть "шахтарів, вчителів, лікарів, дітей війни, пенсіонерів і всіх принижених владою йти на Київ".

Інформацію про страйк усіх чотирьох шахт об'єднання "Лисичанськвугілля" підтвердив BBC News Україна заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко.

"Так, усі шахти "Лисичанськвугілля" страйкуватимуть. Це буде не підземний страйк, вони зупинять роботу і не працюватимуть доти, доки гроші не надійдуть на картки", - повідомив він.

Водночас, Юрій Клименко сказав, що у найближчі дні, будуть погашені борги по зарплаті за 2017-2018 роки гірникам шахти імені Капустіна.

Ця шахта - одна з найпроблемніших за умовами праці на Луганщині.

"Протест тут, під землею, проходить у немислимих умовах. Поруч пацюки. Шахта практично затоплена. Жахливі умови для ночівлі. Хлопці сплять на рейках, на дошках, у вкрай небезпечних для здоров'я умовах", - заявляв журналістам депутат парламенту Сергій Каплін, котрий перебуває безпосередньо поруч із гірниками.

Лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що поширення страйку на інші вугільні підприємства - цілком реальні. Він звинувачує міністерство вугільної промисловості та енерегетики і уряд у нездатності реально оцінити ситуацію у галузі.

"Якщо не вжити необхідних заходів для погашення заборгованості перед шахтарями ПАТ "Лисичанськвугілля" та гірниками інших об'єднань, то акції протестів з понеділка стрімко поширюватимуться на інші шахти та об'єднання", - написав він у Facebook.

Це вже не перший підземний страйк на шахті імені Капустіна. У липні 2017 року гірники вдалися до подібної акції. Причина та сама - невиплата заборгованості по зарплатах. Тоді під землею страйкувало близько 70 гірників кількох шахт "Лисичанськвугілля".

Цього разу шахтарі вимагають також відставки гендиректора об'єднання Валентина Кисельова.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-46016149

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83