Змі про нас

Михайло Волинець – у програмі телеканалу ZIK ВАЖЛИВО!

Реальна заборгованість в Україні удвічі вища, ніж показує офіційна статистика. Річ у тім, що тіньова економіка не потрапляє до статистики, а так працює 50% економіки, і там також є заборгованість. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

«Служба статистики бере до обліку, наприклад, у вугільній галузі заборгованість по заробітній платі, якщо вона виникла на 56-й день. Вони рахують 25 днів наступного місяця, посилаючись на галузеву угоду. А потім ще 30 днів з моменту настання реальної заборгованості. Тільки на 56 день заборгованість включають до обліку і показують», – зауважив голова Конфедерації вільних профспілок України.

Однак, за його словами, важливішим є те, що тіньова економіка зовсім не потрапляє до статистики. А в тіні у нас працює 50% економіки і там також є заборгованість.

«Це заробітна плата в конвертах. Людині платять мінімальну заробітну плату, а решту суми виплачують в конверті. І це вже на розсуд власника – платити чи ні. Служба статистики не може це врахувати», – зазначив пан Волинець.

Також він додав, що є ще такі підприємства, які працюють один чи два дні на місяць. З ними зовсім не зрозуміла ситуація.

«Вони виробляють якусь ліву продукцію. Це малі, середні й великі підприємства, які в основному підпорядковані Фонду держмайна. Це не просто десятки – це сотні підприємств. І там люди просто виживають, як можуть. Залишилися в основному пенсіонери, які живуть на пенсію, молодь виїжджає за кордон», – прокоментував гість програми.

Доладніше за посиланням: https://zik.ua/news/2018/08/06/volynets_nasalyk_razom_zi_smotryashchymy_pograbuvaly_lvivskovolynskyy_1380997

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83