Загальні

На Львівщині страйкує уже три шахти ВАЖЛИВО!

Сьогодні у другу зміну не вийшли прохідники шахти «Лісова». Вони приєдналися до стихійного страйку, який 2 січня розпочали гірники «Степової», а 4 січня їх підтримали колеги із «Великомостівської». Отже, роботу на цей час припинили уже три шахти ДП «Львіввугілля». Вони добиваються виплати заборгованої зарплати за листопад і грудень минулого року. Про це телефоном голові Незалежної профспілки гірників України Михайлові Волинцю повідомив очільник первинки НПГУ шахти «Межирічанська» Василь Лесняк.


Він також розповів, що у сьогоднішньому засіданні Ради голів Місцевої організації НПГУ м. Червонограда окрім лідерів первинних осередків взяли участь шахтарі-активісти. Разом вони вирішили завтра, 5 січня, о 10-й годині вийти на мітинг на центральну площу Червонограда і добиватися виплати заробленого. Якщо належні кошти до Різдва не надійдуть на підприємство та на персональні рахунки шахтарів, 9 січня о 10-й годині вони зберуться на багатотисячний мітинг у Червонограді, а 12 січня одночасно проведуть три акції протесту – перекриють автошлях, що веде зі Львова до митного переходу Рава-Руська, і влаштують пікетування адмінбудівлі ДП «Львіввугілля» у Сокалі та міськдержадміністрації Червонограда.

Михайло Волинець нагадав, що загальна заборгованість із зарплатні перед гірниками державних вугледобувних підприємств за минулий, 2015 рік складає 825 млн грн. Окрім шахт Львівщини складною залишається ситуація із виплатою зарплат і на державних підприємствах Волинської, Донецької та Луганської областей. Приміром, з шахтарями «Південннодонбаської №3» Донецької області не розрахувалися ще за три місяці й 2014-го. Понад 20 млн грн за 5,5 місяця складає борг і перед працівниками ПАТ «Львівська вугільна компанія».

«У той час, коли в Україну прийшли сильні морози і вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ тане, як сніг навесні, у керівництва Міненерговугілля триває зимова сплячка, - справедливо обурюється лідер НПГУ. – Всього за три останніх дні запаси вугілля на українських ТЕС І ТЕЦ зменшилися на 50 тис. тонн. Лише завдяки теплому грудню вдалося накопичити запаси вугілля, щоб Україна змогла пережити цю зиму. Але стан шахт, до якого їх довело нинішнє керівництво галуззю, не залишає надій на майбутнє і наступної зими, якщо не буде вжито термінових заходів для виправлення ситуації у вугільній галузі, нас очікує енергетичний колапс. Бо ось і зараз львівські копальні одна за одною припиняють роботу, а чиновники із Міненерговугілля заспокоюють: заборговане виплатять одразу після підготовки й захисту програм підприємствами та узгодження їх з усіма необхідними держустановами, бо, мовляв, у Держбюджеті-2016 на це кошти передбачені. Щоправда, при цьому забувають повідомити, що там і справді заплановано 500 млн грн на погашення боргів перед шахтарям ДП, що виникли на 01.01.2016 р. Хоча усім зрозуміло, що навіть на це не вистачає понад 300 млн грн. А на 2016 р. коштів взагалі не передбачено. Але шахтарі здатні постояти і за себе, й за вугільну галузь».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83