Загальні

Шахтарі після пікетування парламенту пішли під Кабмін (ВІДЕО) ВАЖЛИВО!

Сьогодні з 9.30 шахтарі державних копалень з усіх вугледобувних регіонів України протягом двох годин пікетували Верховну Раду, вимагаючи від парламентарів захистити від знищення вітчизняну вугільну галузь.


На мітингу, що відбувся під стінами Верховної Ради, виступили і представники Незалежної профспілки гірників України.

«Вдруге у цьому місяці вийти на акцію протесту шахтарів змусила критична ситуація, що склалася у галузі, - наголосив голова НПГУ Михайло Волинець. – На жаль, влада нас так досі й не почула. У 2015-му гірникам доводилося акціями протесту вибивати собі зарплату, яку не виплачували своєчасно протягом усього року. І зараз шахтарям ще не віддали всього заробленого за жовтень, а вже закінчується грудень. Для того, щоб повністю розплатитися з гірниками за роботу у 2015-му потрібно майже 1 млрд грн.. Немає надії на покращення ситуації і у новому році, бо у Держбюджету-2016 фінансування вугільної галузі знову не передбачене».

Лідери НПГУ, які виступили на мітингу під Верховною Радою, Анатолій Мухомеджанов із ДП «Шахта №1 «Нововолинська», Ірина Маїк із ПАТ «Львівська вугільна компанія», Сергій Демченко із МО НПГУ м. Нововолинська, Олександр Абрамов із ДП «Красноармійськвугілля» Донецької області та інші хоча й представляють різні регіони України, але говорили про однакові проблеми – заборгованість із зарплат, нестачу коштів на підготовку нових лав і техніку безпеки. Всі виступаючі обурювалися ставленням влади до вітчизняної вугільної галузі, яка практично взяла курс на її знищення, бо замість того, щоб вкладати кошти в українські копальні, витрачає їх на закупівлю твердого палива за кордоном, забезпечуючи роботою не своїх, а південноафриканських, російських та австралійських шахтарів. Учасники акції у столиці попередили: якщо й цього разу їх не почують, шахтарі вдаватимуться до радикальніших дій – блокування держустанов, перекриття автошляхів і митниць, страйків тощо. 

Зараз пікетувальники перемістилися під Кабмін і проводять там мітинг.

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83