Загальні

Проект Трудового кодексу звужує права людей найманої праці ВАЖЛИВО!

Про це голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець розповів під час прес-конференції в дискусійному клубі «Експертна думка» у місті Чернігові.  

Незалежні профспілки вважають, що ухвалений у першому читанні проект Трудового кодексу звужує права людей найманої праці. Михайло Волинець, як приклад, навів  статтю 68 законопроекту №1658.

«Ця норма проекту Трудового кодексу  передбачає  право передавати працівників від одного роботодавця до іншого строком на 6 місяців, – пояснив голова КВПУ. –  Але якщо на його місце не знайдуть нового працівника, то він може бути залишений на роботі на невизначений термін.  Уявіть, якщо чернігівський роботодавець почне своїх трудяг віддавати в Луганську область? А зараз вигідно саме туди направляти людей, бо там йде будівництво».

Крім того Михайло Волинець звернув увагу на ще два загрозливі законопроекти.

Так, законопроект №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» обмежує права працівників і профспілок. Голова КВПУ нагадав, що після ухвалення подібного закону у Казахстані незалежні профспілки, незручні для влади, не змогли пройти реєстрацію. Негативні наслідки можуть бути й після ухвалення законопроекту  «Про колективні договори і колективні угоди».  Зокрема, він  передбачає, що укладання колективної угоди, колективного договору є необов’язковим, а відповідальності за їх невиконання взагалі немає.  

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83