Загальні

Силовиків просять розслідувати факти зловживання в особливо великих розмірах у ПАТ «Львівська вугільна компанія» ВАЖЛИВО!

На нещодавній прес-конференції один із співзасновників ТОВ «Еко-Промтех» Ігор Яриш оприлюднив офіційний лист компанії до керівництва держави та очільників силових структур із проханням розслідувати факти зловживання в особливо великих розмірах у ПАТ «Львівська вугільна компанія», здійснених «групою осіб під керівництвом Андрія Венгрина та арбітражного керуючого цього підприємства Володимира Постоленка».

Там зокрема зазначається, що ПАТ «Львівська вугільна компанія» 28 травня 2015 року прийняло від ТОВ «Еко-Промтех» на зберігання тонкі відходи вуглезбагачення в кількості 8 243 681,15 тонни, зокрема, у хвостосховищі №1 - 3 581 139 тонн, у хвостосховищі №2 - 4 662 542,15 тонни. Так ось, нині здійснюється неконтрольований вивіз тонких відходів вуглезбагачення з хвостосховищ № 1 та № 2. Вже зараз недостача у шламовідстійнику №2 становить 3 383 646,15 тонни, що за нинішніми цінами складає більш ніж 1,5 млрд грн.

«Гроші, отримані злочинним шляхом, від продажу вкрадених тонких відходів вуглезбагачення, були розділені з керівництвом Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке і здійснює, контроль над цим процесом і відповідно забезпечує безкарність виконавців», - зазначається у зверненні. Також там наголошується, що Венгрин та його поплічники «використовують ПАТ «Львівська вугільна компанія» не для того, щоб збагачувати вугілля державних підприємств, а для того, щоб збагачуватись за рахунок вкрадених шламів. Підприємство не розвивається, а ще більше занепадає». У зв’язку із зазначеним, автори листа просять «внести відомості про цей кримінальний злочин в ЄРДР та розслідувати даний факт зловживання, який призвів до значних втрат для держави».

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, який також брав участь у тій прес-конференції, з цього приводу зазначив: «У листі йдеться про вкрадені шлами на суму півтора мільярда гривень. Але там не враховано дані по хвостосховищу №1. Тому сума награбованого Венгриним та його оточенням під прикриттям Насалика значно більша. Під виглядом «пирогів» завантажували вагони шарами пустої породи, аргіліту, вугілля. І поставляли на теплові електростанції за ціною від 2 000 до 2 800 гривень за тонну. Таким чином тільки на цій схемі розкрадання становлять 3 мільярди гривень. Окрім того, вони заробляли на постачанні старого обладнання за цінами – нового. Обкрадали шахти державних підприємств «Львіввугілля» і «Волиньвугілля». Не треба також забувати і про те, як вони розпоряджалися та експлуатували людський ресурс і яку мали від цього вигоду».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83