Загальні

Мильні бульбашки як символ медичної реформи ВАЖЛИВО!

Сьогодні Вільна профспілка медичних працівників України разом із громадськими організаціями провели акцію під промовистою назвою «Медицина для людини! Охорона здоров’я – не полігон Супрун для випробувань населення псевдореформами з ознаками явної неповаги до суспільства, що супроводжуються особливою зухвалістю та винятковим цинізмом». Захід, до якого долучилися активісти з різних регіонів України, відбувався у два етапи.

Спочатку учасники біля центрального входу до Міністерства охорони здоров’я провели мітинг з елементами театрального дійства: одна панянка, вельми схожа на виконувачку обов’язки міністра Уляну Супрун, демонструвала, що насправді являє собою запропонована медична реформа – мильні бульбашки, якими вона щедро обдаровувала присутніх.

Про стан справ у медицині та структурах, якими опікується профільне відомство, інколи не добираючи епітетів, розповіли: Олег Панасенко, очільник Вільної профспілки медичних працівників України, Віталій Руденко (Благодійна організація «Українці проти туберкульозу», Святослав Протас (Інститут громадського здоров’я), Ігор Горбасенко, (Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів»), Валентина Очеретенко (Спілка громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації»), Валентина Маркевич (Благодійний фонд допомоги онкохворим дітям), Юлія Дорохова, (Благодійна організація «Всеукраїнська ліга «ЛегаЛайф»), Олександр Шміло (Громадська організація інвалідів «Всеукраїнське товарство гемофілії»), Олена Федоровська (Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ»). Своєрідним модератором заходу був заступник голови ВПМПУ Анатолій Сидоренко, який акцентував увагу на тому, що в Україні по суті нищиться екстрена медична допомога, оскільки фахівців із багаторічним досвідом пропонується замінити парамедиками, яких готуватимуть усього лиш кілька місяців.

Зрештою до мітингарів вийшов представник МОН і якось неохоче запропонував пройти до міністерства п’яти особам. Але запрошення чиновника було відхилено одностайно. Задля годиться Олег Панасенко запропонував навіть проголосувати. Однак охочих переступати поріг профільного відомства серед загалу не знайшлося.

Потім був і другий етап акції, який перемістився під стіни Адміністрації Президента. Там також відбувся мітинг, на якому йшлося про невідкладне проведення перепису населення як підґрунтя для об’єктивних розрахунків і звітів в охороні здоров’я; нагальне збільшення фінансування медицини не менш ніж 5% ВВП і запровадження повноцінного медичного страхування громадян України; збереження у складі виїзних бригад служби екстреної (швидкої) медичної допомоги лікарів та фельдшерів та недопущення їхньої заміни на  парамедиків; недопущення руйнування фтизіатричної та психіатричної галузей України; відновлення роботи Центру трансплантації кісткового мозку на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». І зрештою – про необхідність прийняття закону про права пацієнтів. Також мітингувальники вимагають від нової влади гідних умов праці та належної заробітної плати. Власне, усе перелічене міститься у зверненні до глави держави, яке було вручено представнику АП  Ігорю Ахметову. Посадовець запевнив, що звернення буде зареєстровано та розглянуто у передбачені законодавством терміни.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83