Загальні

Голова НПГУ Михайло Волинець звернувся до секретаря РНБО Олександра Данилюка ВАЖЛИВО!

У зв’язку із критичною ситуацією, яка склалась у державному секторі вугільної промисловості України, процвітаючою корупцією та засиллям у ній «смотрящих» і бездіяльністю міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, що призвело до зростання соціальної напруги та протестів шахтарів, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець письмово звернувся до секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка.

У листі зокрема наголошується, що станом на 10.06.2019 р. заборгованість із заробітної плати лише шахтарям Львівщини складає 400 млн грн. При цьому ПАТ «Центренерго» відмовляється купувати вугілля у державних підприємств, а замість цього за вказівкою «смотрящих» отримує його від сумнівних приватних структур, зокрема з «копанок» ОРДЛО. До того ж ці приватні структури під виглядом вугілля постачають шлами із хвостосховищ збагачувальних фабрик. А проблемні питання шахтарів урядовці та міністр ігнорують, чи ще гірш того, застосовуючи корупційні схеми, чинять дії, спрямовані на розвал ДП "Львіввугілля" і його ліквідацію.

«Тільки нещасний трагічний випадок на шахті «Лісова», що стався 29.05.2019 р., завадив урядовцям і міністру вивести зі складу ДП «Львіввугілля» шахти «Лісова» та «Степова» з метою створення «свого конгломерату» із Калуською ТЕЦ», - наголошується у листі.

Незалежна профспілка гірників України просить секретаря РНБО Олександра Данилюка зобов'язати уряд виплатити заборговану зарплату і не допускати її затримки у подальшому, забезпечити гарантоване постачання вугілля споживачам та оплату за договорами, припинити корупційний незаконний процес ліквідації ДП «Львіввугілля» та вивести державні вугільні шахти з-під контролю «смотрящих», призначити керівниками паливно-енергетичного комплексу України фахівців із високими морально-етичними якостями на умовах відкритого конкурсного відбору.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83