Загальні

НПГУ закликає підтримати законопроект Михайла Бондаря ВАЖЛИВО!

У Верховній Раді 17 травня зареєстровано законопроект №10307 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо збільшення видатків за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». За словами його автора народного депутата Михайла Бондаря, документом зокрема передбачено забезпечення належної державної фінансової підтримки вугледобувних підприємств, які нині перебувають у кризовому стані. Зазначене планується втілити у життя шляхом збільшення видатків Державного бюджету України на 2019 рік за бюджетною програмою (КПКВК) 1101590 «Реструктуризація вугільної галузі» на 5 337 000 грн, що, в свою чергу, дасть змогу здійснити необхідні технічні заходи з оновлення шахтного фонду, сплатити витрати за спожиту електричну енергію та своєчасно і в повному обсязі виплачувати заробітну плату шахтарям з погашенням наявної заборгованості.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що незадовільний стан державних підприємств вугільної галузі спричинений недостатніми обсягами капітальних вкладень в нове будівництво та відсутністю необхідних фінансових коштів на технічне переоснащення копалень.

На сьогодні понад 90% шахт функціонують без реконструкції і майже дві третини з них відпрацювали свій технічний термін. На п’ятнадцяти копальнях вугілля видобувають від 50-ти до 70-ти років, а на одинадцяти – вже понад 70 років. А тому модернізація є невідкладною потребою, оскільки дві третини техніки відпрацювали свій нормативний строк експлуатації. Зокрема, вимагають заміни третина парку підйомних машин, конвеєрів, а також чверть вентиляторів головного провітрювання. Підлягають невідкладній заміні тисячі кілометрів водовідливних повітряних і протипожежних трубопроводів, підйомних канатів, рейкових провідників у вертикальних стовбурах¸ а також понад 100 одиниць підвісних, причіпних та парашутних пристроїв, близько 40 шахтних клітей і скипів, а також понад 10-ти тисяч різного електротехнічного і енергетичного обладнання.

Окрім зношеності матеріальних ресурсів вкрай важливим негативним чинником наявного кризового стану вугільної промисловості є втрата кадрового потенціалу вугільної галузі та висока соціальна напруга в трудових колективах через падіння престижності шахтарської праці, скасування низки соціальних пільг і гарантій та невідповідність рівня умов праці та заробітних плат гірників, яка останнім часом відносно інших професій значно зменшилась, а терміни виплати самої заробітної плати останніми роками весь час порушуються. Зростаючі обсяги заборгованості із зарплат призводять до постійних стихійних страйків шахтарів та соціальної напруги у різних регіонах, що є вкрай небезпечним особливо на лінії розмежування на Сході України. Станом на 17 травня цього року заборгованість із заробітних плат у вугільній промисловості становить понад 585 519,1 тис. гривень.

З огляду на зазначене, Незалежна профспілка гірників України повністю підтримує законодавчу ініціативу народного депутата Михайла Бондаря та вважає, що даний законопроект слід негайно розглянути у Верховній Раді, як такий, що має на меті забезпечення енергетичної безпеки в Україні. Адже наявна криза у вугільній галузі призводить до невідворотних наслідків, а безвідповідальність чиновників різного рівня спричиняє катастрофічні екологічні, соціально-економічні та навіть демографічні втрати.

Юридична служба Незалежної профспілки гірників України

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83