Загальні

Рада КВПУ: відверто про злободенне ВАЖЛИВО!

На черговому засіданні Ради Конфедерації вільних профспілок України, що відбулося сьогодні, було розглянуто низку важливих питань. Прикметним було те, що участь у заході узяли поважні іноземні гості: директор Бюро МОП з питань діяльності трудящих Марія Хелена Андре, головний спеціаліст з питань діяльності трудящих офісу МОП у Будапешті Магнус Берг. А з вітальним словом до присутніх звернулася народний депутат Надія Савченко. Вона побажала, щоб незалежний профспілковий рух набирав усе впевненішого поступу, і пообіцяла, що як парламентарій докладатиме усіх зусиль, щоб в Україні не було таких ганебних явищ, як заборгованість із зарплати.

Голова КВПУ Михайло Волинець окреслив коло проблем, з яким доводиться стикатися профспілківцям, а також докладно розповів про соціально-економічну ситуацію в країні. Не оминув і тему трудової міграції. «Мільйони українців залишають рідні домівки у пошуках кращого життя. І не тому, що за кордоном значно вищі стандарти, а тому, що вижити на рідній землі їм вкрай важко», - зазначив промовець. Він нагадав, що кілька місяців тому, в Україні побувала місія МОП. «Європейські колеги були шоковані, коли ознайомилися з нашими реаліями. Їх дивувало, як в умовах війни може так стрімко розвиватися корупція. Наша влада не зробила жодних висновків. Як результат: на президентських виборах, що відбулися нещодавно, народ здебільшого проголосував не стільки за конкретного кандидата, як проти чинного глави держави», - наголосив Михайло Волинець. Він зауважив, що свідомо не став наводити статистичні дані щодо того, який ВВП на душу населення в Україні. «І так усі знають, що в нас – найнижчі у Європі заробітні плати та пенсії», - резюмував очільник КВПУ.

Про досить-таки дивні речі, що творяться на «Добропільському енергопідприємстві», розповіла голова тамтешнього осередку НПГУ Галина Савостянова. Адміністрація запровадила цікаву новацію: працівників при здачі лікарняних змушують писати пояснювальні.

Голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський у своєму виступі докладно зупинився на тих аспектах, які найбільше турбують його колег. Передусім це – підвищення заробітної плати, створення належних умов праці, проведення атестації робочих місць. «Влада не реагує на наші звернення, здебільшого отримуємо звичайнісінькі відписки. Але ми не здаємося: проводимо різного роду протестні акції. Чисельність нашої спілки, а отже і авторитет, зростає», - зазначив керманич ВПЗУ. Оприлюднив він і суми заробітків в «Укрзалізниці». Працівники низової ланки отримують по 4-5 тисяч гривень, у машиністів оклади дещо вищі – від 9 до 13 тисяч. Зате у членів правління статки сягають 500 тисяч гривень. У керівника компанії зарплата іще вища - близько мільйона гривень.

«Через відсутність справжнього діалогу трударів із власниками підприємства й виникають страйки, - вважає голова ППО НПГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком» Анатолій Довгополов. – І йдеться не тільки про заробітну плату, але й охорону праці. Упродовж кількох років адміністрація веде з нашою профспілкою несамовиту боротьбу. Та ми – непоступливі».

Було що розповісти і заступнику очільника первинного осередку НПГУ ГУ Держпраці у Донецькій області Олегу Ліщенку. Профспілківцям, які звинуватили керівництво в корупції та розбазарюванні державних коштів, довелося витримати справжню атаку – як на організацію, так і на її лідерів. Але вони вистояли. Та ще й здобули перемогу – замість повністю дискредитованого керівника, діяльністю якого всерйоз зацікавилися правоохоронні органи, призначили іншу особу.

Чимало поневірянь за свою принципову позицію зазнав і голова ППО НПГУ ПрАТ «Суха балка» Сергій Барабашук. Адміністрація докладає усіх зусиль, щоб применшити його авторитет та застосовує тиск на членів первинного осередку. Тож лише за останній час організація зменшилася на 32 людини: шестеро розрахувалися, а решту змусили вийти з лав НПГУ.

 Голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний визнав, що зміни в освітянській галузі є, але вони здебільшого мають негативний характер. «У сільській місцевості масово закриваються навчальні заклади. А програма «Шкільний автобус» взагалі не витримує жодної критики. Діти змушені вставати о четвертій годині, щоб потрапити до школи на восьму. Усі ж ми знаємо, яка якість наших доріг», - не приховував обурювання керманич ВПОНУ.  

Марія Хелена Андре подякувала за те, що мала можливість побувати на засіданні ради КВПУ. За її словами, вона дізналася багато нового і цікавого. Зокрема виокремила дві проблеми, про які найчастіше йшлося  під час виступів. «Неналежне дотримання закону і високий рівень корупції. По суті, це – пухлина у вашому суспільстві». Виступ представниці МОП, яка свого часу була

була депутатом і міністром праці й соціального захисту Португалії, заступником Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок, був доволі насиченим і охоплював багато тем. Висновок із почутого можна зробити такий: МОП готова нам всебічно допомагати, але ніхто крім нас самих не змінить ситуацію в державі на краще.

Учасники засідання, розглянувши низку питань, ухвалили звернення до новообраного Президента України та Постанову Ради КВПУ.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83