Загальні

КВПУ вітає «Солідарумас» з ювілеєм ВАЖЛИВО!

Литовський національний профцентр «Солідарумас» відзначає своє 30-річчя. Він був створений у 1989 році як частина «Союдіса», руху за відродження Литви. Після реалізації своєї політичної мети, й відновивши незалежність своєї держави, на 2-му з'їзді, що відбувся 1 липня 1990 року, організацію було проголошено профспілкою. Сьогодні «Солідарумас» складається з 18 федерацій, первинки яких діють у 20 регіонах. Також профцентр є членом Міжнародної конфедерації профспілок.

Сьогодні на заході, присвяченому 30-річчю «Солідарумаса», його членам та очільниці Крістіні Куправчене передав вітання від Конфедерації профспілок України заступник голови КВПУ Петро Тулей.


 

Шановні брати та сестри!

 Від імені Конфедерації вільних профспілок України маю честь привітати братню Профспілку Литви «Солідарумас» та її очільницю Христину Крупавчене зі знаменною датою – 30-річчям з дня створення профоб’єднання.

Коріння «Солідарумас» – у русі за відродження незалежності Литви й гідного життя її наседлення.  Сьогодні ваша держава незалежна, демократична й член Європеського союзу. Нині ваш профспілковий центр успішно представляє трудівників, захищає їхні права та  відстоює соціальну справедливість. Таким чином, «Солідарумас» відстоює гідну працю та дбає про соціально-економічний розвиток Литви.

Україна і Литва мають багато спільного в історії. Шлях зародження й розвитку незалежного профспілкогого руху в наших державах також схожий. Крім того, у скрутну хвилину ми завжди відчували вашу солідарність. Від імені КВПУ хочу подякувати вам за вашу підтримку, яка нам допомагала перемагати тиск, стояти на Майдані Незалежності за нашу Гідність, так і нині, коли нам доводиться боротися за трудові права у час війни та економічної кризи. Сьогодні ми спостерігаємо за подіями в Литві й за діяльністю «Солідарумас», бо також хочемо стати частиною ЄС, тому ваш приклад та профспілковий досвід є для нас неоціненним.

Тридцять років – це та пора, коли вже з повним правом можна пишатися своїми здобутками, перемогами і звершеннями. І «Солідарумас» у цьому плані – не виняток.

Та коли маєш позаду три десятки літ, то зупинятися на досягнутому аж ніяк не хочеться, а кортить дістатися нових вершин. Не сумніваюсь, що і нинішній ювіляр - «Солідарумас» - також ставить перед собою амбітні завдання. І більш ніж упевнений, що з усім наміченим і запланованим вам, шановні друзі, вдасться впоратись сповна.

Тож зичу «Солідарумасу» зростання чисельності його лав, посилення авторитету як у країні, так і в міжнародних профспілкових структурах, а також подальшого процвітання та невпинного поступу!

З солідарністю, члени КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83