Загальні

На чиїй совісті смерть гірника? ВАЖЛИВО!

Костянтин Миколайович Мартинюк (10.11.1971 року народження) раптово помер на робочому місці 8 травня. До пенсії не дожив півтора року. Працював у Відокремленому підрозділі «Шахти «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» прохідником 5-го розряду ділянки ПР-3. У нього залишилось четверо дітей.

«Дружина йому казала: «Йди в лікарню». Не послухав. Не пішов, - написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - Прохідник – це провідна професія на шахті. Однак заробітна плата – невисока, та й ту виплачували несвоєчасно. Тому сім'я померлого гірника - у скрутному становищі. Це один з випадків, коли людина тяжко працює, а в результаті залишається в бідності. Така ситуація відбувається по всій Україні».

Як показує розслідування за участю профкому НПГУ шахти, востаннє Костянтин Мартинюк проходив медичний огляд ще 2017 року. Помер він від серцевого нападу. «Чому ж ні у 2018-му, ні цьогоріч не проводився медогляд? – риторично запитує Михайло Волинець. - Причина банальна. Найпотужніша шахта ДП «Мирноградвугілля» розграбована «смотрящими» за причетності міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Гірникам не тільки не виплачують вчасно заробітну плату, а ще й не забезпечують у повному обсязі засобами індивідуального захисту. Не відраховуються податки, необхідне обладнання не закуповується. Та ще й до всього зовсім нічого не робиться для виявлення хвороб у шахтарів та їх подальшої реабілітації».

КВПУ та НПГУ висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким покійного. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83