Загальні

Два законопроекти, які можуть врятувати долю вугільної галузі ВАЖЛИВО!

Незалежна профспілка гірників України вкотре звернулася до Голови Верховної Ради та народних депутатів України із закликом розглянути та прийняти за основу законопроекти, які забезпечать сталу подачу електроенергії на державні вугільні підприємства.

Зокрема, мова йде про законопроект, співавторами якого є народні депутати Михайло Бондар, Ігор Лапін, Олег Медуниця, №9418 від 19.12.2018 р. «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо безперебійного постачання електричної енергії деяким суб'єктам господарювання державної та комунальної форми власності», а також законопроект авторства народного депутата Олега Недави №10227 від 12.04.2019 р. «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо забезпечення постачання електроенергії захищеним споживачам Донецької та Луганської областей».

Нагадуємо, що після внесених змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», які вступили в дію з 1 січня цього року, кожне підприємство зобов’язано укласти договір з постачальником електроенергії, якого має вибрати самостійно.

До моменту заключення таких договорів постачанням електроенергії займатиметься ДП «Укрінтеренерго», яке в порядку, передбаченому Законом України «Про ринок електричної енергії», визначене Кабінетом міністрів як постачальник останньої надії. Серед умов укладення підприємством угоди із новим постачальником електроенергії є погашення заборгованості за послуги перед постачальником останньої надії.

Таким чином, допоки не буде погашено заборгованість за постачання електроенергії перед ДП «Укрінтеренерго», підприємства не можуть укласти нові угоди, відтак опинилися на межі повної зупинки виробництва.

Загроза припинення постачання електроенергії стосується багатьох категорій великих споживачів, зокрема водоканалів, теплоенерго, вугільних підприємств, а також тих, що надають послуги з вуличного освітлення, обслуговують міський електротранспорт.

Незалежна профспілка гірників України неодноразово наголошувала, що затягування часу та безвідповідальність посадових осіб можуть призвести до повного припинення подачі струму на копальні, що загрожує десяткам тисяч шахтарів не лише втратою роботи, а й екологічною катастрофою регіонам, де розташовані шахти, а також невідворотними негативними економічними наслідками для всієї держави. Зупинка щонайменше на п’ять годин поспіль системи водовідливу шахт призведе до повного їх затоплення та неможливості поновлення роботи із видобутку вугілля у майбутньому.

У той же час, за інформацією місцевих осередків НПГУ в Луганській, Донецькій, Волинській та Львівській областях, більшість державних вугледобувних підприємств вже отримали офіційні попередження про відключення від постачання електроенергії.

Кілька тижнів тому в Києві відбулася Рада голів Незалежної профспілки гірників України, під час якої голови первинних, місцевих, міських та регіональних профспілкових організацій НПГУ з усієї України наголошували, що у квітні більшість державних вугледобувних підприємств у зв’язку зі знеструмленням опинилися на межі повної зупинки. Така ситуація загрожує енергетичній безпеці України та непоправними наслідками для економіки нашої держави. З огляду на це було вирішено звернутися до Верховної Ради із закликом негайно розглянути та ухвалити вищевказані законопроекти.

Наразі лист направлено спікеру парламенту Андрію Парубію та головам фракцій.

Сподіваємося на підтримку народними обранцями згаданих законопроектів, а також на швидке прийняття рішень задля уникнення потенційно небезпечних наслідків знеструмлення шахт від електроенергії.

Юридична служба НПГУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83