Загальні

За несвоєчасну сплату комунальних послуг - пеня ВАЖЛИВО!

З першого травня набув чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який передбачає нарахування пені у розмірі 0,01% суми боргу за кожен прострочений день.

Віце-прем’єр міністр – міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко запевняє, що закон вкрай необхідний для забезпечення якісних послуг споживачам, на шляху до європейських стандартів та енергоефективності. До того ж цей документ дасть змогу запустити ринок житлово-комунальних послуг і встановити чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг. Загалом, переконаний керманич профільного відомства, споживачі матимуть механізм захисту своїх прав, а символічна пеня лише стимулюватиме злісних неплатників.

Яким чином своєчасно сплачуватимуть комунальні послуги, наприклад, шахтарі, котрі отримують зароблене із затримкою щонайменше в місяць, а подекуди взагалі не отримують ні копійчини? Слід нагадати, що на деяких державних вугледобувних підприємствах борги тягнуться ще з 2015 року?

На 1 травня заборгованість перед робітниками вугледобувних  підприємств становила 420 млн грн. Шахтарям обіцяють виплатити  частину заробітної плати до 9 травня. Наразі Кабінет міністрів і Міністерство енергетики та вугільної промисловості вживають заходів для перенаправлення коштів державного бюджету,  передбачених на реструктуризацію підприємств, на виплату заробітної плати за квітень. А що далі?  У червні знов почнеться стрімке зростання заборгованості із заробітної плати, бо у держбюджеті взагалі не передбачено  коштів на фінансування державних підприємств вугільної галузі, зокрема на виплату заробітних плат.

Документ за  несвоєчасну сплату комунальних послуг вже вступив за дію. а чи буде закон, який притягав би до відповідальності за несвоєчасну сплату заробітної плати?

                                                                                                                                                   

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83