Загальні

Попереджають про загрозливу ситуацію у ДВГРС ВАЖЛИВО!

У Державній воєнізованій гірничорятувальній службі склалася вкрай загрозлива ситуація. Під час передислокації підрозділів  ДВГРС  з тимчасово окупованих територій вимушено були залишені такі потужні засоби ліквідації аварій, як аварійно-рятувальна пересувна підйомна установка, генератори інертних газів, азотні газифікаційні установки для гасіння підземних пожеж, азотні установки для заморожування охолоджуючих елементів, ріжучі системи пожежогасіння та інші.

Усього на тимчасово окупованій території залишилося 91% потужних засобів ліквідації аварій. Практично всі основні засоби ліквідації аварій вже морально та фізично застаріли. Відсутнє обладнання для буріння свердловин, дегазації виробленого простору, подачі замулюючих розчинів. Також немає газоаналітичних лабораторій, наявність яких в умовах гірничих виробок, максимально наближених до місця ліквідації аварії, дає змогу оперативно з високою точністю визначати склад газової атмосфери у місцях робіт.

За словами голови первинної профспілкової організації НПГУ Центрального штабу ДВГРС у вугільній промисловості Анатолія Пилипенка, протягом 2013 – 2019 рр. взагалі не фінансуються капітальні видатки для придбання необхідного обладнання.

«Крім того, у цьому році Державним бюджетом передбачено для утримання гірничорятувальної служби 290 млн грн, що становить 79 відсотків необхідного, - зазначив він. - Якщо найближчим часом не буде збільшено фінансування ДВГРС, це призведе до нестачі пально-мастильних матеріалів, матеріалів аварійного призначення, медикаментів для надання екстреної медичної допомоги та, що найголовніше, до скорочення підрозділів у Донецькій та Дніпропетровській областях. Це означає, що ми втратимо кваліфікованих, атестованих рятувальників та знизить рівень захисту українських шахтарів».

Питання щодо критичної ситуації, яка склалася у Державній воєнізованій гірничорятувальній службі, неодноразово порушував на різних рівнях голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Однак ніяких зрушень у розв’язанні проблеми поки що не намічається.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83