Загальні

Пам’ятаймо про ліквідаторів катастрофи ВАЖЛИВО!

Сьогодні минає 33 роки з дня трагічних подій на Чорнобильській атомній електростанції. Найбільша аварія в історії атомної енергетики сталася 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.

За оцінками спеціалістів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів під час техногенної катастрофи становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. 

Після вибуху та пожежі, що тривала близько десяти днів,  утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн.

За Міжнародною шкалою ядерних подій цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Найбільша катастрофа в історії ядерної енергетики стала причиною смерті десятків тисяч людей. Сотні ліквідаторів отримали променеві хвороби, стали інвалідами або померли, тисячі простих людей втратили здоров'я від наслідків отриманої радіації. Зона відчуження досі, через три десятки років, непридатна для проживання, як і понад 5 млн га сільськогосподарського  призначення - для користування.

З кожним роком все менше залишається учасників ліквідації наслідків тієї страшної катастрофи, серед яких були й шахтарі, все рідше згадують про неї  українці. Життя триває.

Лариса КОЛЕСОВА, прес-секретар Конфедерації Вільних профспілок України

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83