Загальні

На шахті-копанці окупованої території Луганщини сталася аварія ВАЖЛИВО!

Вчора, 25 квітня, близько 11 години ранку відбувся вибух газу метану на шахті-копанці «Схід-Карбон», яка знаходиться біля селища Юріївка на окупованій території Луганщини. Ця шахта видобувала енергетичне вугілля марки Д Г (довгополум’яне газове), яке використовувалося на Алчевському металургійному комбінаті за технологією вдування пиловугільного палива.


 

За попередньою інформацією, вчора на 23 годину,  були підняті на поверхню тіла 4 загиблих гірників. В  шахті ще можуть знаходитися 16 гірників. Основною підземною спорудою – є похилий шахтний стовбур довжиною 400 м. І не виключено, що вибухи можуть продовжуватися, при наявності газу метану за рахунок теплової депресії.

Також стало відомо, що самопроголошена влада ЛНР звернулася за допомогою до Міністерства надзвичайних ситуацій Росії, оскільки, як самі інформували, у них немає відповідних служб та можливостей, щоб ліквідувати наслідки цієї аварії.

"Хочу нагадати, що у 2014 році на окупованих територіях Донбасу залишалися потужні загони гірничорятувальної служби, - прокоментував подію голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - Зокрема, у Луганській області - у містах Краснодон, Красний Луч та у самому Луганську, а у Донецькій області - у містах Торез, Горлівка, Макіївка та Донецьк. Це були найпотужніші гірничорятувальні загони, які були укомплектовані унікальним обладнанням. Чисельність цих загонів складала майже 3 тисячі оперативних працівників – бійців  гірничорятувальної служби. Слід зазначити, що гірничорятувальна служба укомплектовувалася з найкращих фахівців, фізично здорових працівників, які мали досвід роботи на шахтах".

За словами Михайла Волинця, у Луганську створили спеціальний центр контролю за інформацією з усіх шахт України, на яких було встановлено уніфіковану телекомунікаційну систему диспетчерського нагляду  та автоматизованого управління гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС). Система УТАС дозволяла оцінювати і бачити  процеси видобутку, транспортування, контролювати рудничну атмосферу та пилегазовий режим. Ця система, була одна з найкращих для безпеки шахт та давала змогу передбачувати на вугільних підприємствах вибухи, пожежі та аварії.

Зараз на українській території  у гірничорятувальній службі працює 1,5 тисячі гірничорятувальників. І найцінніше обладнання залишилося на окупованій території. Це газові генератори, аварійно-підйомні установки до 1,5 км, установка для гасіння «Кобра», 8 азотних установок, димогенератори, пилегенератори та інше обладнання.

Схожу ситуацію мали в Грузії. Коли протягом  року сталося дві аварії на вугільних шахтах і масово загинули люди, а гірничорятувальна служба  не змогла направити фахівців для допомоги, бо вона була розкомплектована і складалася лише з керівників та секретаря.  Це той випадок, коли не цінується життя людей, які працюють у важких і небезпечних умовах, і коли не має тих, хто може врятувати і прийти на допомогу.

"Випадки аварій в Грузії – це попередження всім нам, і зокрема українській владі й Міністерству енергетики та вугільної промисловості, які не переймаються  тим, щоб українські гірничорятувальники були укомплектовані всім необхідним та втраченим обладнанням, а також були належним чином профінансовані. Крім того, маємо зробити належні висновки із аварії, яка трапилася на шахті «Схід-Карбон» і робити все можливе,  щоб українські шахтарі мали безпечні умови праці". - підсумував профспілковий лідер.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83