Загальні

Європейська спільнота стурбована екологічною ситуацією в Україні ВАЖЛИВО!

Напередодні 33-ї річниці трагедії на ЧАЕС до центрального офісу КВПУ завітали журналісти з Німеччини, які знімають фільм про екологічну ситуацію в Україні. Спочатку вони запропонували голові Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України розповісти про себе, про шлях від шахтаря до лідера незалежної профспілки, яка добре знана не лише в Україні, але і на світовому рівні.

«Я народився в сільській місцевості, але доля привела мене на Донбас, - розповів Михайло Волинець, - працював на шахті, навчався в інституті, пройшов шлях від гірника до інженера і завжди переймався долею шахтарів».

З роками популярність лідера зростала, а сила та авторитет Незалежної профспілки гірників України зміцнювалися.   

Німецькі журналісти, які регулярно відвідують Україну, беруть участь у дослідженні техногенного впливу на екологію індустріальних районів.
Михайло Волинець розповів про те, що загроза  довкіллю виникла через  затоплені  вугільні підприємства на Сході України. Агресивні шахтні води, які виходять на поверхню землі, несуть в собі майже всю таблицю Менделєєва, найнебезпечнішими з них є радіоактивні елементи. Забруднена вода потрапляє у річку Сіверський Донець, з якої беруть воду для населення Донецького регіону. Неконтрольоване закриття шахт спричиняє забруднення не лише питної води регіону, а й ґрунтів, які на десятиріччя стають непридатними для сільського господарства. Тому проблема є надзвичайно актуальною, але чомусь не на теренах України, а лише за її межами.
Як зазначив голова НПГУ, численні дослідження екологів, науковців промислової сфери засвідчують, що ми наближаємося до незворотної точки, коли Донецький регіон може стати фактично другою Чорнобильською зоною відчуження і ніхто не буде за це покараний. Тому чи не єдине сподівання якраз і покладається, зокрема і на німецьких журналістів, які переймаються проблемами України, і зможуть донести світу про катастрофічну екологічну ситуацію в нашій країні.

Лариса КОЛЕСОВА, прес-секретар Конфедерації вільних профспілок України

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83