Загальні

«Біла книга» реформ національного законодавства з безпеки і гігієни праці та трудових відносин ВАЖЛИВО!

У Києві в рамках Проекту ЄС- МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» було проведено тристоронній семінар з питань наближення законодавства щодо безпеки і гігієни праці (БГП) та трудових відносин до стандартів Європейського Союзу. Конфедерацію вільних профспілок України на семінарі представляли керівник юридичної служби КВПУ Володимир Давиденко і головний технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко. Вони брали бепосередню участь у заходах Проекту МОП із самого початку його роботи.

Цього разу напрацьовували дорожню карту наближення національного законодавства з БГП і трудових відносин до стандартів ЄС. Активна робота провідних фахівців, гарячі дискусії опиралися на рекомендації, викладені в «Білій книзі» реформ національного законодавства з БГП і трудових відносин.

«Біла книга» реформ покликана вказати у який спосіб Україна може узгодити своє законодавство з міжнародними трудовими нормами і нормативно-правовою базою та передовою практикою ЄС. Її укладено на основі огляду і опису шляхів, якими держави-члени ЄС транспонували та впровадили відповідні директиви ЄС, а також на аналізі їх можливих варіантів дій, практики та відповідних результатів.

Опис впливу можливих варіантів політики підготовлено відповідно до судової практики Суду Європейського Союзу, а також з урахуванням оцінювальних досліджень, проведених на доручення Європейської Комісії.

Головну увагу було приділено Рамковій директиві ЄС із БГП – Директиві Ради 89/391/ЄEC від 12 червня 1989 р. про встановлення заходів із заохочення поліпшення охорони здоров’я та безпеки праці. Ця директива опирається на цілісний підхід без застосування докладних приписів/інструкцій щодо запобігання всім професійним ризикам, які можуть виникати у зв’язку з діяльністю роботодавців усіх галузей (як державних, так і приватних) і які можуть впливати як на їхніх працівників, так і на третіх осіб.

Роботу з імплементації директив ЄС в національне законодавство буде продовжено й надалі. Наступний етап – реалізація заходів, внесених до дорожньої карти наближення національного законодавства з БГП і трудових відносин до стандартів ЄС.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83