Загальні

Посилити контроль за умовами праці ВАЖЛИВО!

З метою обговорення питання посилення повноважень Фонду соціального страхування України у частині контролю за видачею та продовженням листків непрацездатності закладами охорони здоров’я та лікарями, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці, у Мінсоцполітики днями відбулася нарада, у якій взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, спільних представницьких органів репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок та роботодавців на національному рівні і виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. Конфедерацію вільних профспілок України на цьому заході представляв заступник голови КВПУ Петро Тулей.

Перший заступник міністра соціальної політики України Ольга Крентовська, яка вела нараду, передала занепокоєння державної сторони соціального діалогу станом справ із оплатою Фондом соціального страхування листків непрацездатності, кількість яких, за словами чиновниці, останнім часом зросла удвічі. Через це виникла заборгованість із матеріального забезпечення працівників по листках непрацездатності, яка зараз уже складає 944 млн грн. Для прикладу Ольга Крентовська навела цифри, на її думку, зловживань і змови роботодавців і медичних працівників, котрі лікують їхніх працівників. Бо, приміром, як інакше розуміти, що із 1200 працівників Миронівського хлібопродукту 700 побували на лікарняному понад 5 днів протягом одного місяця. І таке підприємство, на жаль, не єдине, тому потрібно посилити контроль у цій сфері з боку Фонду, а для цього необхідно збільшити кількість перевірок і перш за все позапланових.  

«Торік під час перевірок страхувальників (роботодавців) представники Фонду проаналізували 31481 лікарняних, - повідомила Ольга Крентовська. – Виявилося, що 27,3% з них були видані із порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності. А загалом упродовж 2018 року страхувальники надали до Фонду заяви-розрахунки для фінансування майже 38 млн днів тимчасової непрацездатності, що на 5,7% більше, ніж у 2017-му. Для фінансування матеріального забезпечення по листках непрацездатності минулого року із бюджету Фонду було спрямовано майже 11,5 млрд грн. Тому Міністерство соціальної політики змушене проводити роботу із удосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. Фонду варто було б налагодити тісніший звיּязок із Міністерством охорони здоровיּя».

Присутні на нараді представники Міністерства охорони здоровיּя одразу ж зауважили, що для проведення позачергових та позапланових перевірок у медичних закладах потрібні хоча б підзаконні акти, наприклад, постанова чи розпорядження Кабміну. Та й лікарям Фонду, яких нині налічується всього 109 осіб на 289 відділень, навряд чи під силу забезпечити проведення ще й надпланових заходів. Їм хоча б із наміченим справитися.

На всі ці й інші скарги та перерахунки труднощів і проблем Фонду зі сплатою лікарняних заступник голови КВПУ зауважив, що при цьому представники Фонду і двох профільних міністерств – охорони здоровיּя і соціальної політики – так і не надали даних, які саме хвороби найчастіше призводили до втрати працездатності співробітниками тих підприємств, де спостерігалося аж занадто значне збільшення захворюваності. Чомусь високопосадовці забули й про відповідальність роботодавців за створення належних умов праці, від яких значною мірою залежить стан здоровיּя працівників. Тому представник Конфедерації вільних профспілок України Петро Тулей запропонував збільшити кількість перевірок перш за все на підприємствах, посиливши при цьому відповідальність саме роботодавців за зростання захворюваності у їхніх виробничих і невиробничих підрозділах.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83