Загальні

З вини МОЗ залишилися без медичної допомоги ВАЖЛИВО!

З 1 квітня мільйони українців залишилися без медичної допомоги з вини МОЗ. Про це повідомив голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.

«Міністерство охорони здоров’я взяло гроші у міжнародних організацій і залізло в кишеню до українських платників податків. Після чого під виглядом медичної реформи було влаштовано профанацію. У підсумку до українців, які не підписали декларацію з сімейним лікарем, застосовують різні каральні заходи. Тепер з 1 квітня мільйони громадян залишилися без медичної допомоги з вини МОЗ. Це лише призведе до розвалу медицини і збільшення смертності населення України», - зазначив Олег Панасенко.

За його словами, Міністерство охорони здоров'я не цікавить, що люди залишаться без допомоги, і що в поліклініках до одного лікаря шикуються величезні черги.

«У цих чергах - немовлята, ВІЛ-інфіковані, хворі на туберкульоз, пневмонію, грип, ГРВІ… Їх усіх тепер приймає сімейний лікар. При тому, що ГРВІ, грип та туберкульоз поширюються повітряно-крапельним шляхом, але МОЗ на це наплювати», - резюмував профспілковий лідер.

Нагадаємо, українці, які до сих пір так і не вибрали свого сімейного лікаря, з 1 квітня цього року йдуть «повз касу». Міністерство охорони здоров'я ухвалило рішення достроково припинити фінансування так званого червоного списку, тобто, пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями. Торік за таких «невизначених» з бюджету платили по 240 гривень на людину (за пацієнтів з деклараціями - від 370 гривень до 1,5 тисячі залежно від вікового коефіцієнта). З початку цього року фінансування урізали вдвічі - до 120 гривень. Платити мали до липня. Але МОЗ вирішило "прикрити лавочку" раніше.

Зараз всі пацієнти терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів поділені на два списки – «зелений» і «червоний». Перший складається з людей, які вже встигли укласти декларації з вибраними лікарями. На сьогодні, за даними Нацслужби здоров'я, це встигли зробити майже 26 млн українців. Решта входять до другого списку. При цьому в МОЗ зазначають: пацієнтів із «зеленого» списку з кожним днем ​​стає все більше. Наприклад, тільки за два тижні березня декларацій укладено на 815 тисяч більше, ніж в лютому, а в лютому - на 1,17 млн ​​більше, ніж у січні.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83