Загальні

Питання заборгованості потрібно вирішувати з Кабміном і місцевими радами – Міненерговугілля ВАЖЛИВО!

Питання про заборгованість комунальних підприємств та державних шахт перед постачальниками електроенергії потрібно вирішувати із залученням Кабінету міністрів, Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і місцевих рад, заявила в коментарі УНІАН генеральний директор директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець.

Вона зазначила, що 27 березня Кабмін рекомендував "Укрінтеренерго" підписати договори про постачання електроенергії за вільними цінами з усіма споживачами, постачання яким здійснював із 1 січня 2019 року постачальник "останньої надії", за умови відсутності в них договорів з іншими постачальниками. Розпорядження опубліковано на сайті уряду.

"Рішення Кабміну від 27 березня 2019 року було ухвалено із застереженням, що боржники мають укласти договір про реструктуризацію боргу, який уже виник. А вирішити питання боргів можна тільки в разі вирішення загалом і стратегічно питання неплатежів. Це, на жаль, досі завислі гроші за рішенням про виділення з резервного фонду 450 млн грн для держшахт, які б закрили питання для шахт на найближчі три місяці і дали б їм змогу вибрати постачальника електроенергії. Це не вирішення питання щодо теплокомуненерго і водоканалів, частина яких не може платити в повному обсязі за електроенергію. Потрібно системно до цього підходити, вони (водоканали і теплокомуненерго) є ліцензіатами НКРЕКП, яка має подивитися структуру тарифу й оцінити, чому не оплачують статті "оплата електроенергії", і вживати відповідних заходів", – підкреслила Буславець. Вона додала, що необхідно виділити кошти з держбюджету і долучити до вирішення проблеми місцеві ради.

"Вирішення питання проблемних платежів підприємств – це компетенція Кабінету Міністрів і, відповідно, роботи місцевих органів", – переконана посадовець із Міненерговугілля.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83