Загальні

Міненерговугілля самоусунулося від проблем, - М.Волинець ВАЖЛИВО!

Міністерство енергетики та вугільної промисловості надіслало лист генеральним директорам державних вугледобувних підприємств, яким зобовיּязало їх укласти договори на постачання електроенергії. Цим самим воно поклало на них відповідальність за забезпечення безперебійного енергозабезпечення шахт.

«Хоча насправді ситуація залишається критичною, бо підприємства мають величезні борги за використану в попередні роки електроенергію, - вважає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - Загальна сума боргів становить 15 мільярдів гривень. Кабмін не вжив необхідних заходів для того, щоб ДПЗД «Укрінтеренерго» своєчасно переуклало договори із державними вугледобувними підприємствами. Оскільки своєю постановою він не зобовיּязав «Укрінтеренерго» зробити це, а лише рекомендував. І «Укрінтеренерго» цим скористалося. Посилаючись на Закон «Про ринок електричної енергії», «Укрінтеренерго» відмовляється укладати угоди, оскільки підприємства мають борги за раніше спожиту електроенергію».  

Міністерство, яке має визначати енергетичну політику в країні, від вирішення цієї проблеми самоусунулося. Міністр Ігор Насалик зі своєю командою показав свою повну неспроможність та нездатність керувати паливно-енергетичним комплексом. Тому підприємства продовжують отримувати від філій ДП «Регіональні електричні мережі» попередження про їх знеструмлення. На шахти ДП «Мирноградвугілля» електроенергія не подається уже сьогодні зранку, а ДП «Первомайськвугілля» може повністю залишитися без енергопостачання з 17-ї години.  

Між тим, для вирішення питання достатньо рішення Кабміну про реструктуризацію заборгованості за електроенергію, або внесення змін до законодавства. А вирішили зробити найпростіше – знищити державні вугледобувні підприємства. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83