Загальні

У Міненерговугілля відбулася нарада, ініційована НПГУ ВАЖЛИВО!

Сьогодні, 29 березня, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулася нарада, ініційована Незалежною профспілкою гірників України. У ній взяли участь голова НПГУ Михайло Волинець і представники первинного осередку НПГУ Інгульської шахти ДП «СхідГЗК».


 

Як розповів голова первинної профспілкової організації НПГУ Інгульська шахта ДП «Схід ГЗК» Дмитро Бондарєв, 22 січня до первинної профспілки надійшов лист на скорочення 200 робітників. Техніко-економічне обґрунтування на звільнення робітників було неповним. У ньому взагалі були відсутні розрахунки норм праці робітників, які залишаться після скорочення на підприємстві, як і те, чи  не будуть робітники долучатися до понаднормової праці та робіт у вихідні дні.

Профспілка ППО НПГУ  Інгульська шахта  ДП «Схід ГЗК» листом № 93 надала запит генеральному директору підприємства на розрахунки до техніко-економічного обґрунтування та копію договору з НАЕК «Енергоатом», але отримала у відповідь, що вона втручається у діяльність підприємства та порушує чинне законодавство України. Після цього профком ухвалив рішення не давати згоди на проведення скорочення та листом повідомив про це адміністрації і подав позов до суду на неправомірні дії керівництва.

«Я також звернувся за підтримкою до голови НПГУ Михайла Волинця, - говорить Дмитро Бондарєв, -  і попросив організувати  зустріч із заступником міністра Юлією Підкоморною. Зустріч відбулася одразу. На ній Юлія Підкоморна запропонувала провести спільну нараду у Міненерговугілля за участю адміністрації підприємства з приводу зміни в організації виробництва і праці та скорочення штату працівників Інгульської шахти ДП «СхідГЗК».

Сьогодні така нарада відбулася. У ній взяли участь голова НПГУ Михайло Волинець, представники первинного осередку НПГУ шахти Дмитро Бондарєв та Олександр Сагаль, генеральні директори ДП «СхідГЗК» Олександр Сорокін і ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот, а також керівник департаменту ядерної енергетики та паливного комплексу Міненерговугілля Олег Коріков.

Юлія Підкоморна, яка вела нараду, запропонувала  Олександру Сорокіну  доручити директору шахти Інгульська разом із  представниками первинки НПГУ переглянути розрахунки, підготовлені відповідними службами підприємства, на підставі яких планується скоротити 200 робітників, і при виявленні порушень виправити їх.

Первинний осередок НПГУ шахти після наради звернувся до Юлії Підкоморної з листом-проханням з метою захисту трудових та соціально-економічних прав працівників, а також для запобігання безпідставному масштабному їх звільненню провести перевірку на шахті дотримання норм праці: робочого часу та відповідності норм виробітку штату працівників і , в разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів впливу до винних осіб з метою запобігання подібним порушенням у майбутньому. Профспілка також просить на час перевірки призупинити дію наказу №17 від 9 січня 2019 року «Про зміну в організації виробництва і праці та скорочення штату працівників Інгульської шахти ДП «СхідГЗК».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83