Загальні

Залізничникам підвищать зарплату на 10 відсотків ВАЖЛИВО!

Як і було домовлено на перемовинах після пікетування представниками Вільної профспілки залізничників України адмінбудівлі АТ «Укрзалізниці», 26 березня відбулася зустріч керівництва АТ «Укрзалізниця» із представниками трьох профспілок, що діють на підприємстві.

Як повідомив голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський, конструктивної розмови, на жаль, не вийшло, бо керівництво давно не чує простих працівників і не зважає на їхні потреби й вимоги про необхідність суттєвого підвищення заробітної плати виробничникам.

«Нинішні розмови про середню зарплату по «Укрзалізниці» просто смішні, - справедливо обурюється голова ВПЗУ. – Адже розрив між зарплатами керівників усіх рівнів і робітників навіть основних професій – не просто колосальний, а непристойний, бо він вимірюється сотнями, якщо не тисячами процентів. Приміром, днями голова правління АТ Євген Кравцов в інтервיּю по телебаченню повідомив, що середня зарплата в «Укрзалізниці» складає трохи більше 11 тисяч гривень. При цьому забувши сказати, що сам щомісяця отримує понад 1 мільйон гривень. Як і те, що зарплата провідників пасажирських поїздів та деяких інших залізничників на 4-5 тисяч нижча від середньої. Та й зараз під час переговорів із профспілками адміністрація згодилася лише на 10 відсотків підвищити зарплату працівникам, бо, мовляв, на більше немає коштів. Малою втіхою є й те, що одночасно пообіцяли не підвищувати платню керівникам усіх рівнів і виробничих підрозділів. Профспілки змушені були згодитися хоча б на такий результат. Водночас Вільна профспілка залізничників України попередила, що продовжуватиме боротися за суттєве підвищення зарплати, тому залишає за собою право на акції протесту. Ми закликали й дві інші профспілки приєднатися до нас та проводити спільні акції».

Напередодні в одному з інтерв'ю голова правління АТ «Українська залізниця» Євген Кравцов заявляв: «З 2016-го виїхало близько 20 тисяч залізничних фахівців. 2016-2017 роки були катастрофічними з точки зору кількості людей, які залишили "Укрзалізницю". Найбільш болючим для компанії є втрата машиністів – підготовка таких фахівців вимагає значних витрат часу і ресурсів. При цьому не відбувається зворотного процесу, коли б в Україну приїжджали працювати залізничники з інших країн. Середня зарплата в АТ "Укрзалізниця" складає близько 11,5 млн грн, що трохи більше загальної середньої по країні, проте набагато нижче, ніж в країнах СНД. Навіть якщо проводити аналіз середніх зарплат в СНД, гірше, ніж в «Укрзалізниці», тільки в Узбекистані. У нас зарплати нижчі, ніж у Білорусі, приблизно на 20%, у Росії - на 20-25%, Казахстані - на 10-15 %. Різниця істотна».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83