Загальні

Регресники знову пікетують Кабмін ВАЖЛИВО!

Сьогодні під будівлею Кабінету міністрів свою чергову акцію протесту проводять шахтарі-інваліди та регресники з багатьох вугледобувних регіонів України. Тиждень тому вони також пікетували Кабмін. Дев’ятеро з них так і залишалися у столиці від минулої акції.

Протестувальники передусім вимагають перерахувати щомісячні страхові виплати з 1 березня 2019 року на відсоток зростання номінальної заробітної плати, а саме на 24,8 процента, а не на 5 відсотків, як постановив уряд своїм циркуляром №160 від 20 лютого 2019 року, який грубо порушує чинне законодавство. Також вони очікують, що знайде можливість зустрітися з ними Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, або міністр соціальної політики Андрій Рева.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці очільник Мінсоцполітики, виступаючи у Верховній Раді, заявив: «Перерахунок виплат, зокрема регресних, шахтарям було зупинено у 2014-2016 роках. Але уряд спільно з правлінням Фонду соцстрахування у 2017-2018 роках здійснив п’ять перерахунків регресних виплат шахтарям. За цей час розмір виплат зріс у середньому до 4597 гривень, або майже вдвічі. Хочу зауважити, що виплати шахтарям здійснюються із коштів не лише Пенсійного, а й Фонду соцстрахування. Величину коефіцієнта підвищення виплат визначає правління Фонду соціального страхування, до якого входять представники уряду, роботодавців і профспілок. При цьому враховуються реальні можливості. Зростуть надходження від Єдиного соціального внеску – з’явиться можливість збільшення виплат. А якщо коштів у Фонді більше немає, то їх нізвідки взяти».

За словами організаторів пікетування, про сказане урядовцем, вони знають. Проте налаштовані й надалі вдаватися до акцій протесту біля Кабінету міністрів, допоки їхні вимоги не буде виконано.

Учора також відбулися мітинги із аналогічними вимогами у деяких шахтарських містах. У Павлограді Дніпропетровської області, окрім того, ще й наполягали "за грубе порушення чинного законодавства звільнити із посад віце-прем’єр-міністра Павла Розенка та міністра соціальної політики Андрія Реву".

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83