Загальні

Уряд просять розібратися з боргами на ринку електроенергії ВАЖЛИВО!

Міністерство енергетики та вугільної промисловості зверталося до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням прийняти невідкладні дії щодо стабілізації платіжної дисципліни на ринку електричної енергії, щоб уникнути енергетичної кризи в державі. Про це розповіла генеральний директор директорату енергетичних ринків згаданого міністерства Ольга Буславець.

Як відомо, 31 березня 2019 року ДП «Укрінтеренерго» завершує постачання електроенергії споживачам, які приєдналися до договору про постачання електроенергії постачальником «останньої надії» 1 січня 2019 року. Якщо до 1 квітня у такого споживача немає договору з новим постачальником, все одно постачання електроенергії припиняється шляхом відключення електроустановок такого споживача без додаткового попередження.

Таким чином, вже на початку квітня відбудеться відключення від постачання електроенергії життєво важливих підприємств, адже укласти договір з новим постачальником електроенергії підприємства, у яких є старі борги, не зможуть.

Водночас багато споживачів постачальника «останньої надії» мають серйозні проблеми з платіжною дисципліною, тому їм складно знайти постачальника електроенергії.

За словами Ольги Буславець, деякі клієнти постачальника «останньої надії» вже встигли накопичити «нові» борги. «За підсумками перших місяців функціонування роздрібного ринку електричної енергії споживачами постачальника «останньої надії» стали такі непобутові споживачі, як підприємства водного господарства, теплокомуненерго та інші. Загальний рівень розрахунків споживачів за електроенергію не перевищує 40 відсотків», - зазначила вона.

За даними Ольги Буславець, на початок березня заборгованість вугледобувної промисловості за спожиту електричну енергію за два місяці 2019 року становить 382 млн грн. «Із загального обсягу електричної енергії, що реалізується споживачам постачальника «останньої надії», в лютому 87 відсотків реалізовано споживачам, які несвоєчасно розраховуються за електричну енергію», - повідомила вона.

За словами Ольги Буславець, вжити дії щодо стабілізації платіжної дисципліни необхідно, щоб не допустити банкрутства, подальшого припинення діяльності державного підприємства «Укрінтеренерго», щоб врегулювати своєчасне забезпечення фінансових зобов'язань між учасниками ринку електричної енергії.

Держава має оперативно вирішити проблему з можливим відключенням електроенергії шахтам, водоканалам та теплокомуненерго. Можливий варіант – зобов’язати «Укрінтеренерго» стати постачальником для проблемних підприємств. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Держава має знайти кошти в особі міністерств, відомств, місцевої влади, Кабміну, а «Укрінтеренерго», у свою чергу, за нерегульованим тарифом, не по завищених цінах, а по звичайній ціні має продавати електроенергію соціально значущим об'єктам», - прокоментував він.

За словами експерта, це цілком можливо, оскільки «Укрінтеренерго» є державною компанією та має ліцензію на поставку електроенергії за нерегульованим тарифом, тобто може заключити нові договори як звичайний постачальник. Інакше відключення водоканалів, шахт, теплокомуненерго може призвести до непередбачуваних соціально-економічних наслідків.

Володимир Омельченко вказав, що зараз є близько 1300 підприємств з поганою платіжною дисципліною, лише 40% з них розрахувалися за два місяці з початку року. «На жаль, за законом з 1 квітня їх мають відімкнути від поставок електричної енергії. Тому уряд повинен терміново вирішити питання щодо знайдення коштів і щодо зобов'язання того ж «постачальника останньої надії», оголосити тендер на продаж електричної енергії за звичайними цінами», — резюмував експерт.

Нагадаємо, термін постачання електроенергії від держпідприємства «Укрінтеренерго» добігає кінця 31 березня 2019 року для споживачів, які приєдналися до договору про постачання електроенергії 1 січня 2019 року. В Україні таких налічується понад 1300 споживачів. Чимало з них мають проблеми з рахунками, від загальної кількості цих споживачів за електроенергію розрахувалися близько 40%. Найбільшими боржниками є промислові підприємства, державні шахти та теплокомуненерго.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83