Загальні

Профспілківці пікетували адмінбудівлю «Укрзалізниці» (ФОТО) ВАЖЛИВО!

Сьогодні члени Вільної профспілки залізничників України вишикувалися у колону поблизу столичної станції метро «Палац «Україна» і рушили до адміністративної будівлі АТ «Укрзалізниця». Про свій намір пікетувати центральний офіс компанії профспілківці попереджали заздалегідь. А тому для керівництва «Укрзалізниці» акція не стала сюрпризом, а тому до неї підготувалися у «всеозброєнні». Свідченням цього можуть слугувати екіпіровані належним чином загони поліції та національної гвардії, які розташувалися по периметру будівлі. Присутність силовиків на усіх довколишніх вулицях недвозначно давала зрозуміти, що менеджмент акціонерного товариства всерйоз занепокоївся відвідинами активістів ВПЗУ. А їх, слід сказати, до Києва прибуло кілька сотень. Причому майже з усіх областей країни.


 

Як уже зазначалося, про акцію протесту наглядова рада, голова та члени правління знали. Так само, як і про вимоги, з якими під стіни будівлі прийшли мітингувальники. А наполягали вони, передусім, на підвищенні заробітної плати. Та ще й огляду на те, скільки отримує верхівка «Укрзалізниці». Суми у посадовців і справді захмарні – вимірюються, щонайменше, кількома сотнями тисяч гривень, а у декого сягають і мільйонних рубежів. При цьому керманичі примудряються себе ще й преміювати. Про це та інше (подекуди із застосуванням ненормативної лексики) йшлося на імпровізованому мітингу прямісінько перед центральним входом. Кожен виступ завершувався дружним скандуванням: «Ганьба!» Була навіть спроба запалити заздалегідь підготовлені шини. Однак після досить енергійного втручання прибулих нацгвардійців від того задуму довелося відмовитись.

Голова ВПЗУ Володимир Козельський закликав присутніх не піддаватися на різного роду провокації, зокрема і з боку охорони приміщення та поліціянтів, і поводити себе в межах, передбачених законодавством при проведенні масових зібрань та акцій.

З-поміж інших тем, порушених під час акції, слід згадати вимогу повернути залізничникам право виходу на пенсію на пільгових умовах, поновивши їх у Списку №2, з якого їх необгрунтовано виключили. Йшлося також про те, що необхідно припинити ліквідацію відомчих медичних закладів, адже там  залізничники мали можливість лікувати профзахворювання. Не оминули і питань, що стосуються соціального діалогу – адміністрації з незалежними профспілками. А якщо точніше, то цілковитої його відсутності.

Як завжди, досить-таки емоційно насиченими були виступи профспілкових лідерів Валерія Петровського, Сергія Москальця, Сергія Лашука та інших промовців, які, розповідаючи про ситуацію на залізниці, не шкодували темних барв і не добирали вишуканих слів. Долучилися до акції і парламентарі – Олександр Сугоняко та Михайло Головко.

Зрештою із приміщення «Укрзалізниці» до мітингувальників вийшло кілька посадовців, щоправда, жоден з них не входить до складу ні правління, ні наглядової ради. Розмови не вийшло. Згодом представників ВПЗУ на чолі з Володимиром Козельським запросили на перемовини до адміністрації. Про їх результати повідомимо пізніше.

DSC 0017

DSC 0015

DSC 0024

DSC 0038

DSC 0049

DSC 0033

DSC 0064

DSC 0079

DSC 0058

DSC 0036

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83