Загальні

Європейці пообіцяли солідарну підтримку українським трудящим і профспілкам ВАЖЛИВО!

Сьогодні, на другий день перебування в Україні місії європейских профспілок IndustriAll, в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Про розвиток національної промисловості і солідарних діях всеукраїнських профспілок – членських організацій Глобального союзу IndustriALL». Незалежну профспілку гірників України на ній представляла заступниця голови Наталія Левицька. У заході також взяли участь заступник генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL Кемаль Озкан, координатор Глобального союзу IndustriALL в Україні-голова Профспілки металургів і гірників України ФПУ Сергій Комишев і голова Профспілки атомної енергетики України ФПУ Валерій Матов. 


 

Усі без винятку виступаючі, на жаль, змушені були констатувати, що в Україні, попри заяви представників державної влади, практично відсутні реальні й ефективні економічні реформи та соціальний діалог. Як підкреслив заступник генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL Кемаль Озкан, на зустрічі профспілківців України і Європи 18 березня представники IndustriALL почули чимало нарікань на бездіяльність уряду, який фактично самоусунувся від вирішення проблем промисловості. Зокрема, в Україні відсутня державна політика розвитку і підтримки національного виробника. Через це не збільшується, а зменшується кількість робочих місць, погіршуються умови праці, знижується рівень життя громадян, зростає бідність серед працюючих, порушуються права профспілок. Особливо катастрофічною є ситуація в українському державному вугільному секторі, де не тільки не йдеться про розвиток та модернізацію виробництва, а й постійно існує заборгованість із зарплати, яка за словами Наталії Левицької, на наразі складає 660 млн грн. На необхідності термінового вжиття заходів для зміни ситуації у державній вугледобувній промисловості України наголосив і Кемаль Озкан. Він також попередив, що нашу країну можуть знову, як торік, заслухати на конференції праці МОП, але тепер уже за невиконання вимог Конвенції №95 про оплату праці. Заступник генерального секретаря IndustriALL звернув увагу й на відсутність в Україні реального соціального діалогу та серйозні порушення прав профспілок, а також низьку ефективність Державної інспекції праці, тому він пообіцяв всебічну солідарну підтримку міжнародної спільноти українським трудівникам і профспілкам у їхній боротьбі за гідні умови роботи й належну винагороду за працю.      

Українські профспілки, учасники зустрічі 18 березня, одностайно ухвалили резолюцію «Про розвиток національної промисловості і солідарні дії всеукраїнських профспілок - членських організацій Глобального союзу IndustriALL». На переконання представників 12 галузевих профспілок, реалізація заходів, передбачених резолюцією, сприятиме зміцненню їхніх солідарних дій щодо забезпечення законних прав та інтересів трудящих та відродженню промислового потенціалу України – основи її національної економіки. Адже саме промисловість забезпечує п'яту частину валового національного продукту, дає робочі місця і наповнює бюджети всіх рівнів.


 

РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників зустрічі  Глобального  союзу  IndustriALL

із профспілками - членськими  організаціями України

«Про розвиток національної промисловості і солідарні дії всеукраїнських профспілок - членських організацій Глобального союзу IndustriALL»

18 березня 2019 року                                                                                             м. Київ

Учасники зустрічі відзначають, що в Україні загострюються ризики діяльності підприємств промислової сфери, як під впливом зовнішніх несприятливих факторів, так і під впливом складної ситуації в соціально-економічній і політичній сферах.

Відсутність реальних економічних реформ та інвестицій для проведення докорінної модернізації економіки країни значно знижує конкурентоспроможність промислового виробництва, підриває фінансову стабільність підприємств.

Уряд України фактично самоусунувся від вирішення проблем промисловості, у країні відсутня державна політика розвитку і підтримки національного виробника.

У результаті такої ситуації посилюється наступ на соціальні та трудові права найманих працівників, скорочуються робочі місця, знижується рівень життя громадян, погіршуються умови праці, зростає бідність серед працюючих, порушуються права профспілок.

Щорічне підвищення мінімальної заробітної плати не вирішує проблем, українці працездатного віку масово виїжджають на заробітки в інші країни, в результаті чого знижується кваліфікаційний рівень трудових колективів промислових підприємств. За рівнем заробітної плати і пенсій Україна посідає останнє місце серед країн Європейського союзу і СНД.

Під виглядом дерегуляції діяльності бізнесу уряд неправомірно скасовує дії актуальних на сьогоднішній день нормативно-правових актів у сфері охорони, безпеки та гігієни праці, охорони здоров'я, пожежної та техногенної безпеки. При цьому грубо порушується чинне законодавство, ігнорується думки профспілок.

Інститути соціального діалогу на галузевому і національному рівнях працюють неефективно. Практично заблокована робота Національної тристоронньої соціально-економічної ради, п'ять років не можуть завершитися переговори між профспілками, урядом і роботодавцями щодо укладення нової Генеральної угоди, яким регулюються виробничі та соціально-трудові відносини на національному рівні.

Знижується значимість колективно-договірного регулювання трудових відносин на всіх рівнях, як важливого інструменту, який дозволяє ефективно захищати права та інтереси працівників.

Профспілки постійно вимагають від держави і роботодавців вирішення зазначених проблем, намагаються знаходити взаємоприйнятні рішення. Але замість конструктивного діалогу має місце масове порушення прав профспілок та перешкоджання їх законній діяльності, а державна влада не припиняє такі порушення. В порушення ратифікованих Україною конвенцій МОП і з метою поставити профспілки під контроль, влада ускладнює процедури легалізації профспілок та їх організацій, чиниться тиск на профспілкових активістів, у профспілок відбираються належні їм на законних підставах офісні будівлі, навчальні центри та об'єкти, що надають соціальні послуги членам профспілок . Ці негативні моменти були відзначені представниками МКП і ЄКП в ході їх місії в Україні в лютому 2019 року.

Загострення проблем у соціально-трудовій сфері ускладнює досягнення цілей, визначених у зобов'язаннях України в угоді про асоціацію з ЄС і ставлять під сумнів можливість реалізації прагнення України приєднатися до великої сім'ї європейських народів.

Такий стан справ зобов'язує всеукраїнські профспілки активізувати свої дії щодо зміцнення профспілкового руху, згуртованості і солідарності, спрямовані на забезпечення законних прав та інтересів трудящих, гідного рівня життя громадян України.

Всеукраїнські профспілки - учасники зустрічі домовилися об'єднати свої зусилля і проводити солідарні дії для вирішення наступних питань:

- домогтися прийняття Кабінетом міністрів України в першому півріччі 2019 року Стратегії розвитку промисловості України, складовою якої будуть заходи, що забезпечують збереження і розвиток кадрового потенціалу промисловості, що стимулюють високопродуктивний і безпечну працю, її гідну оплату;

- домагатися проведення регулярних зустрічей на рівні Кабінету міністрів України з представниками галузевих профспілок з цілю реалізації Стратегії розвитку промисловості України;

- ініціювати створення в системі центральних органів виконавчої влади Міністерства, що відповідає за формування і реалізацію державної політики щодо підтримки та розвитку національної промисловості;

- брати активну участь у розробці проектів законодавчих актів з реформування оплати праці з метою кардинального підвищення її рівня та легалізації трудових відносин;

- не допускати скасування чинних нормативних актів в сфері охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм і правил без узгодження з спільним представницьким органів всеукраїнських профспілкових об'єднань та профспілок;

- брати активну участь у розробці проектів законодавчих актів з реформування оплати праці з метою кардинального підвищення її рівня та легалізації трудових відносин;

- не допускати скасування чинних нормативних актів в сфері охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм і правил без узгодження з спільним представницьким органів всеукраїнських профспілкових об'єднань та профспілок;

- брати активну участь і виробляти спільну позицію в розробці проектів законодавчих актів, що регулюють трудові та соціальні права трудящих, не допускати зниження досягнутого рівня їх прав і гарантій;

- проводити спільні солідарні дії в разі порушення прав профспілок, переслідування профспілкових активістів.

Всеукраїнські профспілки - членські організації Глобального союзу IndustriALL виступають за ефективний соціальний діалог, який забезпечить реалізацію законних прав трудящих і профспілок.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83