Загальні

Офіс КВПУ відвідали представники Глобального союзу IndastriALL ВАЖЛИВО!

Сьогодні, 19 березня, представники Глобального союзу IndastriALL, які перебувають в Україні з робочим візитом,  завітали до центрального офісу Конфедерації вільних профспілок України.


 

У складі гостей Глобального союзу IndastriALL офіс КВПУ з дружнім візитом відвідали заступник генерального  секретаря Глобального союзу IndastriALКемаль Озкан, регіональний секретар Глобального союзу IndastriALL Вадим Борісов,  заступник регіонального секретаря Глобального союзу IndastriALL Наталя Афоніна.  Зі сторони КВПУ участь у зустрічі взяли заступники голови КВПУ Наталія Левицька і Петро Тулей, міжнародний секретар КВПУ Олеся Брязгунова, прес-секретар КВПУ Лариса Колесова, голова профспілки «Металістів» Дніпровського металургійного комбінату (м.Кам’янське) Микола Колючий та його перший заступник Сергій Єркін.

Під час зустрічі обговорювалися питання подальшої співпраці та підтримки КВПУ та НПГУ міжнародною солідарною профспілковою спільнотою. 

Кемаль Озкан попросив докладніше інформувати місію про роботу НПГУ та поточну ситуацію в гірничодобувній промисловості, адже IndastriALL ретельно відслідковує всі події, які відбуваються в Україні в промисловому секторі, зокрема щодо стану виплати зарплат на підприємствах, стану безпеки та охорони праці, порушення прав профспілок роботодавцями та органами державної влади. Заступник голови КВПУ, віце-президент Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок Наталя Левицька розповіла про катастрофічну ситуацію, що склалася в гірничодобувній галузі, зокрема про систематичну затримку виплат заробітної плати шахтарям, низький рівень безпеки праці у найнебезпечніших галузях промисловості. «Наслідком таких речей є неконтрольована масова трудова міграція та втрата працездатного населення України, - зауважила вона. - Гірничодобувна галузь стоїть на порозі повного знищення, тому складається враження, що урядовців не хвилюють ні ситуація в гірничій галузі, ні подальша доля шахтарів».

У відповідь Кемаль Озкан зазначив, що ситуація із заборгованістю із заробітної плати шахтарям недопустима. Він вважає за необхідне із поточних проблем в Україні провести ще один захід і звернутися до Світового банку за підтримкою.

До того ж заступник генерального секретаря IndastriALL закликав всіх бути реалістами, зауваживши, що не всі копальні є рентабельними і рано чи пізно Україна буде вимушена закрити частину підприємств. У такій ситуації очевидно, що для зменшення соціальних ризиків є необхідним залучення Світового банку для підтримки та фінансування програм із подолання наслідків закриття шахт. Кемаль Озкан також наголосив на необхідності проведення тристоронньої зустрічі представників держави, роботодавців і профспілок, але цей захід має відбутися після проведення виборів в Україні та складення урядом України єдиного актуального плану розвитку галузі.

На думку фахівця, яку повністю поділяють у КВПУ та НПГУ, економічна ситуація в Україні склалась таким чином, що державі ще довго буде потрібне вугілля власного видобутку, а не завезене за сумнівними схемами із-за кордону для забезпечення сталої енергетичної безпеки країни та нормального функціонування всієї промисловості.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83