Загальні

Презентація проекту МОП щодо оплати праці в Україні ВАЖЛИВО!

Сьогодні в Києві відбулося відкриття проекту Міжнародної організації праці «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження». У вступному слові модератор заходу Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні, окреслив коло завдань, які заплановано вирішити в рамках зазначеного проекту, а також закликав присутніх узяти активну участь у панельній дискусій. Потім із вітальними промовами виступили представники трьохстороннього соціального діалогу: заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, очільник Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець та голова Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України» Сергій Біленький.

Олександра Чуркіна загострила увагу на позитивних змінах, які відбуваються в Україні за останні роки. Зокрема вона зазначила, що з 2014-го мінімальна заробітна плата зросла у три з половиною рази. Не оминула посадова особа і проблемних питань: заборгованості із заробітної плати та рівної оплати праці між жінками та чоловіками.

Тему заборгованості продовжив та розширив Михайло Волинець. «Упродовж багатьох років несвоєчасна виплата заробленого залишається одним із найболючіших питань», - наголосив він. І акцентував на тому, що неодноразово порушував цю проблему на міжнародному рівні. Належну оцінку профспілковий лідер надав презентованому проекту. «Є надія, що за допомогою фахівців Міжнародної організації праці спільними зусиллями нам зрештою таки вдасться зрушити це питання, - зауважив він. – Маємо також сподівання на те, що і влада також долучиться до вирішення вкрай важливого завдання, адже принаймні в рік виборів має подбати про те, щоб сподобатися виборцям».

Сергій Біленький левову частину свого виступу присвятив трудовій міграції та причинам, що її спонукають. «Передусім, це – рівень заробітної плати, - зазначив він. – Ні для кого не секрет, що у західних сусідніх країнах він значно вищий, ніж в Україні. Тому перед роботодавцями ще два роки тому постало питання: як втримати на своїх підприємствах кваліфікованих працівників. Тоді середня заробітна плата у металургійній галузі становила в еквіваленті близько трьохсот доларів. Зараз маємо трохи більше 16 тисяч гривень, що рівняється п’ятистам євро. Але заробітна плата – це не єдиний фактор, який впливає на процеси трудової міграції».

Потім, власне, сам проект презентували Маріко Оучі, старший спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, та

Олена Важинська, програмний спеціаліст з питань міжнародних трудових стандартів, прав на робочому місці та гендерної рівності з Міжнародного навчального центру МОП. Вони докладно розповіли про особливості пропонованого проекту, проблеми, які належить розв’язати, та очікувані результати. Не забули також нагадати, що розрахований він усього лиш на два роки, а тому часу, по суті, зовсім обмаль.

Презентація викликала жваву дискусію, у якій зокрема узяли активну участь голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовой та інші промовці. Долучився  до обговорення і Михайло Волинець, який вказав на ще одну вкрай важливу проблему: відсутність в Україні справжнього соціального діалогу. Також він висловив побажання, яке викликало оплески у всіх присутніх: «Важливо, щоб цей проект вийшов далеко за межі Києва, щоб про нього дізналися на підприємствах у найвіддаленіших регіонах країни».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83