Загальні

Конференція до 100-річчя МОП «Шлях до гідної праці в Україні: виклики, досягнення та перспективи» ВАЖЛИВО!

У Києві відбулася міжнародна конференція, приурочена 100-річчю Міжнародної організації праці «Шлях до гідної праці в Україні: виклики, досягнення та перспективи». У заході узяли участь очільники та активісти Конфедерації вільних профспілок України, Незалежної профспілки гірників України, Вільної профспілки медичних працівників України, експерти МОП, посадовці владних інституцій та представники провідних вітчизняних компаній.

Зі вступним словом виступив голова КВПУ та НПГУ Михайло Волинець. Він окреслив низку актуальних проблем, які є Україні. Передусім, це - низька заробітна плата і тіньова економіка. «В українця завжди є вибір: поїхати за кордон чи залишитися та спробувати щось змінити, - зазначив профспілковий лідер. - Так от тим, хто залишився для того, щоб боротися за свої права, стануть в пригоді проекти Міжнародної організації праці, які діють в Україні, та механізми, за допомогою яких можна захистити інтереси людей. Я вдячний експертам Міжнародної організації праці за увагу до проблем працівників в Україні. Сподіваємось і на подальшу плідну співпрацю».

Експерт МОП Магнус Берг зробив докладний екскурс в історію сторічної діяльності структури, яку він представляє. За його словами, МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, що встановлюють мінімальні стандарти основних трудових прав: свободу асоціації, право на організацію, ведення колективних переговорів, заборона примусової праці, гендерна рівність тощо.

Іноземний фахівець нагадав, що статут МОП базується на двох основних принципах — універсальності та тристороннього представництва. «Універсальність означає, передусім, можливість вступу до організації будь-якої держави, яка погоджується виконувати зобов'язання відповідно до Статуту. Якщо цей принцип є характерним для більшості міжнародних організацій, то принцип тристороннього представництва є особливістю лише МОП. Ця організація є єдиною у системі ООН, в якій представники роботодавців і працівників, тобто профспілки, мають однакове з представниками уряду право голосу у формуванні її політики та програм діяльності», - зауважив він.

Технічний інспектор Незалежної профспілки гірників України Сергій Сименко проінформував про низький рівень виконання Україною вимог конвенцій і рекомендацій МОП щодо безпеки та гігієни праці й виробничого середовища на державних вуглевидобувних підприємствах.

На конференції також виступили Олена Коновалова (Державна інспекція з питань праці України), Олена Мар’їна (Метінвест) та Олександр Туров (заступник голови Федерації роботодавців ПЕК України, керівник департаменту із взаємодії з профспілковими організаціями і регіональною владою ДТЕК).

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83