Загальні

Відкрите звернення до громадянського суспільства та співробітників СБУ ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України вважає за необхідне довести до громадськості та чесних працівників правоохоронних органів інформацію про події, які можуть мати вкрай негативні наслідки для нашої країни. Останнім часом в Україні здійснюється масований наступ на вільні профспілки та їх очільників, які активно захищають трудові права працівників, зокрема – в паливно-енергетичній галузі. А ситуація в галузі наразі близька до критичної.

На державних підприємствах, що знаходяться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України процвітає корупція. Заборгованість із заробітної плати на 18.02.2019 р. становить 702 млн. грн. Порушуються вимоги техніки безпеки, не сплачуються внески в соціальні та пенсійний фонди, чим порушуються базові, гарантовані Конституцією України, права шахтарів та членів їх сімей. Працівники змушені вдаватися до стихійних акцій протесту, в тому числі – у підземних умовах.

В журналістському розслідуванні спецпроекту «Гроші на 1+1» голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець та голова Міської організації НПГУ міста Нововолинськ Сергій Макаров і голова Первинної профспілкової організації НПГУ ВП «Шахти № 9 «Нововолинська» Василь Гура надали інформацію про злочинну діяльність міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика і «смотрящого» у вугільній галузі Андрія Венгрина та корупційні схеми, які реалізовуються за їх участі на державних шахтах України. 

Після виходу вищевказаного відеоматеріалу знахабнілі корупціонери посилили тиск на викривачів корупції та організували публічну розправу над ними. Сергій Макаров – учасник АТО, до якого раніше ніколи не застосовувались дисциплінарні стягнення, безпідставно, з грубими порушеннями законодавства, притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Готується його звільнення з роботи.  Василя Гуру директор шахти звинуватив у  причетності до створення фінансово-економічних проблем на підприємстві, що призвели до невиплати заробітної плати. Насправді заборгованість виникла саме в результаті корупційних схем, організованих «смотрящим» Андрієм Венгриним.

Здійснюється втручання у профспілкову діяльність, ведеться брудна робота по підкупу деяких голів профспілкових організацій, спрямована на знищення незалежних профспілок в Україні та підрив репутації Михайла Волинця, як голови Конфедерації Вільних профспілок України, Незалежної профспілки гірників України, члена Національної трьохсторонньої соціально-економічної ради, члена колегії при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

На декількох сайтах, зокрема - «ОРД», «Аникор», «landnews.info»,  «glaza.zzz.com.ua» розміщені замовні брехливі матеріали, де наводяться абсолютно недостовірні і абсурдні «факти», що не мають нічого спільного з дійсністю. Анонімні автори публікацій, приплітаючи політику, обливають брудом рідних і близьких голови КВПУ і НПГУ Михайла Волинця.

Все вищевказане відбувається в той час, як 43 гірники на шахті «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» четверту добу продовжують страйкувати в підземних умовах на глибині 530 метрів у зв’язку з невиплатою їм заробітної плати за три останні місяці.  З тієї ж причини від 70 до 170 шахтарів позмінно страйкують під землею на шахті «Курахівська». Це є прямими наслідками злочинної бездіяльності міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика і його зв’язків зі «смотрящими» у паливно-енергетичній галузі.

Корупціонери йдуть в наступ, використовуючи при цьому вкрадені у держави і працівників гроші на залучення медіаресурсів, підкуп виборців, громадянських діячів, окремих профспілкових лідерів. Це дестабілізує ситуацію в державі, особливо напередодні виборів. Незалежні профспілки України вже проінформували  про ситуацію, що склалася, Міжнародну організацію праці, Всеєвропейські профспілки, посольства США і Євросоюзу в Україні.

Звертаємося до небайдужих представників громадянського суспільства, незалежних медіа та чесних співробітників СБУ з проханням долучитися до боротьби з корупціонерами та вжити всіх можливих заходів, щоб зупинити знищення державних вугледобувних підприємств, які є запорукою нашої енергетичної безпеки.

                                                                Голова КВПУ Михайло ВОЛИНЕЦЬ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83