Загальні

Єдиним візитом справа не обмежиться ВАЖЛИВО!

В агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему: «Європейські профспілки моніторять соціальний вимір Угоди про асоціацію Україна-ЄС». У ній взяди участь: міжнародний секретар польського профоб’єднання «Солідарність» Анджей Адамчик, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, виконавчий секретар Пан’європейської ради профспілок Міжнародної конфедерації профспілок Антон Лєппік. голова Чесько-Моравської конфедерації профспілок Йозеф Стредула, очільник Федерації профспілок Україии Григорій Осовий.

Європейська конфедерація профспілок підтримуватиме українські профспілки у боротьбі за права робітників. На цьому наголосив Анджей Адамчик. «Європейська конфедерація та Міжнародна конфедерація профспілок підтримують Федерацію профспілок України та Конфедерацію вільних профспілок України у боротьбі за права робітників. Ми будемо працювати разом і нашою метою є підвищення і консолідація ударної сили робітничого руху в Україні», - сказав він.

Йозеф Стредула повідомив, що роботодавці в Україні часто порушують права людини на гідну оплату праці. «Як можна допустити таке, що на державному підприємстві в управлінців зарплата вища у 200 разів, ніж у робітників. Як може лише хтось мати європейську зарплату, а не всі робітники? Це має змінитися», - зазначив чеський профспілківець. Він додав, що лакмусовим папірцем економічної ситуації в Україні є високий рівень трудової міграції. «Якщо, за різними оцінками, до десяти мільйонів українців працюють на території ЄС на постійній або тимчасовій основі, то це дуже сумно, - скрушно зітхнув Йозеф Стредула. І продовжив: - Знаємо про утиски прав профспілок в Україні, що є абсолютно неприпустимим в будь-якій європейській країні, де поважають права людей».

Антон Лєпік поінформував про вивчення ситуації з дотриманням прав працівників в нашій країні та розповів про можливості вирішення проблем українських профспілок за допомогою міжнародних профспілкових організацій, які вони представляють.

Про порушення прав людей, зокрема на своєчасну і гарантовану виплату зарплати, наголошував у своєму виступі Михайло Волинець. Окрім того, він продемонстрував фотознімки, на яких зафіксовано наслідки як нелюдського ставлення до українських патріотів, , з боку проросійських найманців, так і відчайдушних вчинків, до яких змушені вдаватися  активісти незалежних профспілок через несвоєчасну виплату заробленого. «Безправ’я, утиски та корупція - реалії, з якими доводиться стикатися кожному українцю» - акцентував Михайло Волинець.

Завершуючи розмову, зарубіжні гості запевнили, що єдиним візитом до України справа не обмежиться. «Ми продовжуватимемо нашу роботу – для нас це буде постійна місія, - наголосив Йозеф Стредула - ми будемо з нашими партнерами направляти в Україну наступних представників з країн-членів Вишеградської четвірки, яка об’єднує профспілки Польщі, Чехії Словаччини та Угорщини, а також Європейської конфедерації профспілок».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83