Загальні

Місія МКП зустрілася з профспілківцями України ВАЖЛИВО!

До України прибула місія Пан'європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (PERC-ITUC). У складі делегації - виконавчий секретар PERC Антон Лєппік, голова Чесько-Моравської конференції профспілок Джозеф Стредула та міжнародний секретар цього профцентру Богумил Чап, керівник міжнародного департаменту Загальної конфедерації профспілок Франції П'єр Рене Крістоф Кутаз, міжнародний секретар Національного польського профоб'єднання «Солідарність» Анджей Адамчик та очільник міжнародного департаменту Конфедерації профспілок Словаччини Мирослав Хайнош.

Сьогодні зранку місія зустрілася з керівництвом Конфедерації вільних профспілок України та Федерації профспілок України та їхніх членських організацій. Європейських колег передусім цікавлять причини відтоку кваліфікованої робочої сили, соціально-економічна ситуація та стан дотримання трудових прав в Україні. «Про реальну ситуацію ми хочемо дізнатися, як кажуть, з перших рук, - зазначив Джозеф Стредула. І додав, - мета місії - допомогти вам у складний час. Нам важливо почути про найболючіші проблеми та дізнатися, які є способи для їх розв’язання».

Про вітчизняні реалії іноземним гостям докладно розповів голова КВПУ Михайло Волинець. Зокрема чимало часу свого виступу він присвятив темі трудової міграції.

«За різними оцінками, кількість трудових мігрантів сягає 4 мільйонів осіб. При цьому, одночасно за межами країни може перебувати близько 2,7 мільйона осіб. Основними чинниками, що провокують зростання міграції з України, є безробіття, низька заробітна плата, яку ще й виплачують невчасно. Станом на 1 січня 2019 року заборгованість із заробітної плати становила 2 мільярди 645 мільйонів гривень», - зазначив Михайло Волинець. Також він акцентував на тому, що 70 відсотків людей до 25 років ніде офіційно не працювали.

Не оминув лідер КВПУ і теми корупції – серед органів влади. «Корупція прикривається гаслом: «Ми проводимо реформи!». Однак слід сказати, що задекларовані реформи – в енергетиці, медицині, соціальній сфері – не дали позитивного результату, тому люди їх і не сприймають. Часто за їх проведення беруться некомпетентні особи, які лиш вміло освоюють гранти, які виділяє Євросоюз», - наголосив Михайло Волинець.

Членкиня ППО Незалежної профспілки гірників України ПАТ «Львівська вугільна компанія» Ірина Маїк без прикрас розповіла про власний досвід заробітчанства у Польщі. «Влаштувалася я на м’ясокомбінат. До того вважала, що робота на збагачувальній фабриці – надзвичайно важка. Але порівняно з Польщею, то всього лиш квіточки… Була вражена, що люди змушені працювати по дванадцять годин та ще й у нестерпних умовах. Траплялися випадки, коли працівники помирали прямо в цеху. Вважаю, що за кордоном мають бути створені центри із надання допомоги нашим заробітчанам», - насамкінець запропонувала Ірина Маїк.

На її палкий виступ відреагував Джозеф Стредула. «На жаль, маємо констатувати, що цілі роботодавців відрізняються від наших, - зауважив він. На передній план вони ставлять надприбутки, а не соціальний захист».

А ось очільник МО м. Кривого Рогу НПГУ Юрій Самойлов

ознайомив присутніх із тим, як заробітчанство позначається на підприємствах міста. «Попри те, що завдяки стихійним страйкам, які прокотилися Кривим Рогом у травні минулого року, вдалося підвищити заробітну плату, люди однаково їдуть на заробітки за кордон, - розповів він. –У місті незабаром зовсім не залишиться газозварювальників - цілими бригадами рушають у Гданськ і Гдиню».

Голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко навів вражаючі цифри: 80 тисяч висококваліфікованих лікарів та медсестер виїхали на заробітки. І це лише за останній час. «Причини відомі, - зазначив він. – Передусім, низький рівень заробітної плати – у середньому 5 тисяч гривень. І це з урахуванням стажу, нічних чергувань та різних надбавок. Не додає оптимізму і команда непрофесіоналів, які окупували профільне міністерство, на чолі з Уляною Супрун. Держава скинула із себе зобов’язання утримувати медичні заклади. Як результат – вони банкрутують, бо не можуть сплачувати комунальні послуги за «драконівськими» тарифами. А місцеві громади, які самі ледь зводять кінці з кінцями, не мають змоги їх утримувати».

Про «державу в державі» присутнім розповів заступник голови Вільної профспілки залізничників України Валерій Петровський. Так він охарактеризував Укрзалізницю. «Схоже, усе робиться для того, щоб зробити залізницю банкрутом, -висловив припущення Валерій Петровський. – Якщо хтось казатиме, що там відбуваються реформи, - не вірте. Бо там – елементарне розкрадання. Середня заробітна плата рядових залізничників не перевищує п’яти тисяч гривень, а у керівного персоналу – від ста тисяч».

«Вочевидь, ваші управлінці хочуть мати європейські зарплати. Прикро, що лише для себе», - зауважив Джозеф Стредула.

У сьогоднішньому графіку місії заплановано цілу низку зустрічей. зокрема у Кабінеті міністрів, у Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, у Міжнародній організації міграції та у представництві Міжнародного валютного фонду.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83