Загальні

Кого можуть позбавити пенсії ВАЖЛИВО!

Кабінет міністрів запустив масштабну програму верифікацій соціальних виплат і пенсій населення, згідно з якою деяких громадян позбавлять пенсій. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Джигір.

Так, позбутися пенсійних виплат громадяни можуть, якщо: оформили свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки; покинули територію України (виїхали за кордон); проживають на непідконтрольній уряду території країни, або мають статус внутрішньо переміщених осіб, але не можуть підтвердити з допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільній» території.

«Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти мають витрачатися ефективно та прозоро, а допомога надаватися адресно. Тому проведення верифікації в інтересах не лише людей, яким дійсно потрібна допомога, але і всіх чесних платників податків», — заявив Юрій Джигір.

Заступник міністра додав, що завдяки схожому механізму верифікацій 2017-го і 2018 року уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень із державного бюджету. Тоді перевіряли лише переселенців, стосувалася вона не тільки пенсій, але й виплат соціально незабезпеченим громадянам і пільг.

Як відомо, на початку лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 9511 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Документ підготовлено і затверджено у Кабінеті міністрів.

У законопроекті передбачено три етапи верифікації: превентивна — перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії; поточна — перевірка для тих громадян, котрі вважають, що отримали законне право на соцвиплату; ретроспективна — перевірка здійснюється для раніше призначених виплат.

Зазначається, що перевіряти будуть пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати для населення, що виділяються за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83