Загальні

Тренінг щодо виконання міжнародних трудових стандартів ВАЖЛИВО!

Цими днями у Києві відбувається тренінг для юристів профспілок України щодо виконання міжнародних трудових стандартів та їх наглядового механізму, який проводиться в рамках проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за підтримки уряду Данії. У представницькому заході беруть участь і представники Конфедерації вільних профспілок України.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук у вітальному слові нагадав, що наразі Україна ратифікувала 68 конвенцій МОП.

«Крім того, наша держава зобов'язалася ратифікувати ще 10 конвенцій, а щодо п’яти з них ведеться активна робота, - зазначив він. - Одна конвенція вже зараз перебуває на опрацюванні в Адміністрації Президента. Тобто масив зобов’язань України у сфері дотримання стандартів МОП збільшиться»

Необхідно реагувати на виклики й використовувати увесь наявний інструментарій захисту трудових прав, зокрема — наглядові механізми МОП. Про це у своєму виступі наголосив голова КВПУ Михайло Волинець.

«Такі семінари дуже важливі для нас, незалежних профспілок, адже дають змогу поглибити знання та бути впевненими у нашій роботі, - зауважив він. Ми повинні щодня докладати усіх можливих зусиль, щоб бути корисними людям».

За словами одного з тренерів Віктора Хюго Ріко, юриста з центрального апарату МОП, «ідея семінару - не дати те, що можете прочитати в книжках та в інтернеті, а навчити стратегічно використовувати механізми захисту трудових прав МОП». «Профспілківцям потрібно добре знати інструменти, а також розуміти, у якому разі які з них будуть найбільш доречними і ефективними», - відзначив він.

Заступниця голови КВПУ Наталія Левицька докладно розповіла про те, які саме конвенції МОП найчастіше порушуються в Україні, навела конкретні приклади, як незалежні профспілки відстоюють права своїх членів. «На жаль, ситуація в Україні із дотриманням норм та положень конвенцій МОП  з кожним роком не покращується, а погіршується, - акцентувала вона. – Найчастіше порушуються 87, 95 та 98 конвенції, тобто ті, які покликані захищати права працівників. Тому профспілки мають бути у всеозброєнні. І саме подібні тренінги і мають допомогти у засвоєнні знань, необхідних для правового захисту людей найманої праці».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83