Загальні

П’ята зимова профспілкова школа КВПУ успішно пройшла у Львові ВАЖЛИВО!

Молодіжний комітет Конфедерації профспілок України традиційно розпочав профспілкове навчання нового року у Львові. У місті, де була створена перша на території сучасної України профспілкова організація, уже вп’яте пройшла зимова школа для молодих лідерів КВПУ. Захід відбувся за підтримки Центру Солідарності Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок та ГО «Трудові ініціативи».


 

З 23 по 25 січня молоді профспілківці з різних регіонів країни та галузей мали змогу підвищити свої знання з економіки та трудового права, покращити комунікаційні навички, а також дискутувати з досвідченими профспілковими лідерами й експертами. Крім того, вони обмінювалися досвідом та спілкувалися з досвідченими лідерами  незалежних профспілок.

 DSC 0184

У своєму вітальному слові голова  КВПУ Михайло Волинець побажав учасникам П’ятої зимової школи для молодих лідерів плідного навчання та обміну досвідом. Він відзначив, що такі молодіжні заходи дуже важливі для незалежного профспілкового руху.

«Я належу до покоління, яке створювало незалежні профспілки ще у радянські часи, - зазначив Михайло Волинець. – Ми не були достатньо підготовлені й навчалися, безпосередньо  розбудовуючи нові демократичні профспілки. Ваше покоління, яке повинно стати гідною й кращою зміною нам, має бути краще обізнаним та досвідченішим.  Саме тому у КВПУ ми приділяємо велику увагу роботі з молоддю та організовуємо для неї профспілкове навчання. Сьогодні перед незалежним профспілковим рухом стоїть багато викликів: соціальна несправедливість, порушення трудових прав, безробіття, міграція тощо. Крім того, через брак справжнього ефективного діалогу нам доводиться щодня боротися – на протестах та у судах. Попри тиск нам вдається досягати успіхів у захисті людей найманої праці, але ще багато потрібно працювати. Я переконаний, що освічена, принципова профспілкова молодь, яка бажає змін на краще, посилить нашу боротьбу та розвине наш рух».

DSC 0166

Перед молодими профспілківцями виступив також Трістан Масат, Директор програм Центру Солідарності АФП-КВП в Україні та Молдові, яка п’ять років поспіль підтримує Зимову школу КВПУ. У своєму слові перед учасниками навчання він  наголосив, що у світі немає сильних й розвинених країн без сильних профспілок.

«Потужні демократичні профспілки – це обов’язкова умова процвітання країни. І ваша діяльність та ваша робота важливі для майбутнього України, – сказав Трістан Масат. - Наскільки сильними і демократичними будуть профспілки, такою буде й вся країна. І це  стосується  не тільки України, а й кожної держави».

У свою чергу голова МК КВПУ Олеся Брязгунова відзначила важливість такої традиції, як проведення зимової школи для молодих лідерів КВПУ.

«Я вдячна за можливість щороку збирати у Львові активних молодих профспілкових лідерів та лідерок, які борються за справедливість та дотримання прав, які хочуть покращувати свої робочі місця й підвищувати рівень життя, розвивати свої підприємства та установи, й будувати краще майбутнє України, - зазначила вона. – За кілька днів важко навчити всього, тому дуже важливо, щоб учасники продовжували спілкуватися й здобувати знання після завершення зимової школи».   

DSC 0715

 Учасники профспілкового навчання отримали змогу послухати презентації від досвідчених профлідерів, експертів та фахівців. Так, заступник голови КВПУ Петро Тулей ділився секретами успішної організаційної профспілкової роботи та залучення до організації нових членів. 

DSC 0775

Голова ГО «Спілка вільних» Сергій Кондрюк виступив з презентацією про економічні та політичні причини нерівності і розповів, які є можливості для підняття зарплат українців щонайменше втричі.

DSC 0299

Koloesov

Юрист НПГУ, заступник голови МК НПГУ Гліб Колесов вчив використовувати юридичні інструменти, які можуть зробити ефективною боротьбу незалежних профспілок за права працівників та соціальну справедливість. Досвідом  проведення акції «робота за інструкціями» поділилися заступник голови Вільної профспілки залізничників України Володимир Сосніцький та голова ППО ВПЗУ  Локомативного Депо Львів-Захід Олег Новосад. 

DSC 0484

 

Помічник голови КВПУ Ярослав Щербинський та Олеся Брязгунова  розповіли молодим профспілківцям про шляхи налагодження ефективної внутрішньої та зовнішньої комунікації. 

Завершилася зимова школа дискусією про можливості розвитку незалежного  профспілкового руху та залучення до нього більше молоді.

DSC 0322

DSC 0326

DSC 0328

DSC 0637

DSC 0798


   DSC 0981

Тетяна Бахматюк, активістка ППО ВПС "Захист справедливості" працівників КП "ЄРЦ":

«Щиро вдячна за організацію V зимової школи КВПУ та, зокрема, -  за чудову продуктивну програму, цікаві обговорення та дискусії. А також окреме спасибі всім учасникам за співпрацю під час роботи у командах, хороший настрій.
Всім подальшого розвитку та реалізації задумів»!


 Барабащук

Сергій Барабашук, голова ППО НПГУ ПАТ "Суха Балка":

«Завдяки КВПУ мав можливість побувати на першій Зимовій школі для молодих лідерів, яка дала мені важливий багаж знань, які я застосовую щодня в своїй роботі, захищаючи права людей найманої праці, а також - познайомитися з молодими активістами й активістками.  Бажаю профспілковій молоді  йнадалі плідно навчатися, сприяти розвитку правової держави та підвищенню рівня правової обізнаності, й  ефективно  захищати трудові права в Україні».


Gorod

Денис Город, заступник голови МК КВПУ:

«П'ять років тому був на Зимовій школі КВПУ, а емоції досі залишилися. Адже це  щось неймовірне для молодих лідерів. Це не тільки саморозвиток, нові знайомства, знання, це робота на те щоб розвивати країну, ділитися досвідом і щось змінити в кращий бік. Чим більше людина знає і усвідомлює свої права та обов'язки, тим твердіша у ней громадянська позиція. А це усе, в свою чергу, дасть прогрес  громадянському суспільству».


Bubnov

Василь Бубнов, активіст ППО НПГУ ш. "Межирічанська":

«Колись, приїхавши у січні 2017 року на Зимову школу КВПУ,  думав, що знаю немало про життя. Як я тоді помилявся! Школа - вона як стрибок у невідоме. Після неї  розумієш всю ту силу знань, яку вона тобі подарує».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83