Загальні

Важлива розмова у парламенті щодо майбутнього вугільної галузі ВАЖЛИВО!

У приміщенні Верховної Ради сьогодні відбулася зустріч лідерів та активістів Незалежної профспілки гірників України із керівництвом Міністерства енергетики та вугільної промисловості та парламентарями. З-поміж іншого йшлося насамперед про заборгованість із заробітної плати на державних шахтах та ситуацію, що виникла у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про ринок електричної енергії».

У вступному слові народний депутат Юрій Бойко зазначив: «У нас сьогодні 33 державних шахти, з яких не працює вже 7, які практично існують як просто технологічні об'єкти. Кредиторська заборгованість становить 27 мільярдів гривень». Він також звернув увагу на те, що лише на ДП «Селидіввугілля» заборгували із виплати заробленого понад 100 млн грн, – на ПАТ «Лисичанськвугілля» - 40 млн грн,  і  така ж ситуація по всіх практично об'єднаннях. Також парламентар нагадав, що поштовхом до зібрання стало те, що з початку нинішнього року за електроенергію шахти мають здійснювати передоплату, інакше їм загрожує відключення.

Тому першочергове завдання, яке слід вирішити, на думку Юрія Бойка, це внести зміни до згаданого закону, зокрема щодо постачання електричної енергії для вугледобувних підприємств. «Друге завдання, яке стоїть перед нами і, я сподіваюся, що й перед міністерством, - забезпечити зміни до бюджету, що дасть можливість збільшити фінансування державної вугільної галузі. А отже зберегти 40 тисяч робочих місць, які ще там залишилися», - наголосив народний обранець.

Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик погодився, що без змін у бюджеті розраховувати на розвиток галузі не доводиться. «Хотів би загострити увагу на тому, що кошти потрібні не лише на модернізацію копалень, на яку упродовж трьох останніх років не виділялося жодної копійки, але й на безпеку, - зауважив він. – Зношеність обладнання на всіх шахтах становить понад 90 відсотків».

Навів посадовець і такі цифри. У грудні 2018-го із 270 тисяч тонн видобутого вугілля приватним фірмам було відвантажено 150 тисяч тонн. За два тижні року нинішнього приватники отримали 75 тисяч тонн, а державній структурі «Держвуглепостач» лише 4 тисячі тонн. На що відреагував голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, який нагадав, що в залі - голови профспілкових організацій та об’єднань, а не керівники шахт і державних підприємств, у яких, власне, і варто поцікавитися, чому вугілля направляється передусім приватникам. Також він акцентував на тому, що заборгованість на державних шахтах становить 810 мільйонів гривень.

Чимало уваги лідер НПГУ приділив тому, які загрози виникатимуть, якщо дійде до знеструмлення копалень. «Якщо буде відімкнено електроенергію, то, за розрахунками фахівців, шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» і «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» буде затоплено за сім годин, копальні «Котляревська» і «Курахівська» ДП «Селидіввугілля» відповідно – за чотири і чотири з половиною години», - наголосив Михайло Волинець.

Також до участі у жвавій дискусії долучилися профспілківці Віктор Трифонов (МО НПГУ міст Селидового та Новогродівки), Віктор Видиш (ППО НПГУ шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля»), Євген Марусенко (ППО НПГУ ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаська №1»), Роман Панчук (ППО НПГУ шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля»), Анатолій Пилипенко (ППО НПГУ Центрального штабу Державної воїнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості), Олександр Абрамов (МО НПГУ міста Мирнограда та Покровського району), Наталія Бичукіна (ППО НПГУ шахти «Курахівська» ДП «Селидіввугілля»), Віталій Оніжук (МО НПГУ міста Червонограда), Василь Гура (ППО НПГУ ДП «Шахта «№9 Нововолинська», Едуард Всеволодський (МО НПГУ міста Лисичанська) та народний депутат Юлій Іоффе.  

Виступ Михайла Волинця за посиланням: https://video-ua.112.ua/ryzykuiemo-vtratyty-vuhilnu-promyslovist-ukrainy-volynets-287368.html

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83