Загальні

НПГУ підтримує законопроект народного депутата Михайла Бондара ВАЖЛИВО!

19 грудня 2018 р. у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №9418 «Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо безперебійного постачання електричної енергії деяким суб'єктам господарювання державної та комунальної форми власності» за авторства народного депутата України Михайла Бондара.


 

 

Даний проект закону є вкрай важливим на сьогодні, оскільки у зв’язку зі змінами в законодавстві про регулювання постачання електроенергії споживачам протягом 2017-2018 рр., існує загроза припинення постачання електроенергії такій категорії споживачів, як водоканали, теплоенерго, підприємства, що надають послуги з вуличного освітлення, підприємства, що обслуговують міський електротранспорт, вугільні підприємства тощо.

Очевидно, що припинення постачання електроенергії на вугільні шахти створить загрозу зупинки роботи водовідливних комплексів шахт, де відкачування шахтних вод повинно здійснюватися цілодобово та безперервно, що, в свою чергу, призведе до затоплення діючих шахт  державних підприємств, населених пунктів та прилеглих територій, катастрофічних соціально-економічних та екологічних наслідків.

Саме тому законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» та передбачити розширення кола споживачів, які можуть скористатися послугою постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги, визначивши на перехідний період – з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року можливість постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги додатково вугледобувним підприємствам державної форми власності, підприємствам, установам, організаціям, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, теплопостачання, вуличного освітлення, міського електротранспорту незалежно від розміру договірної потужності.

Незалежна профспілка гірників України підтримує вищезазначену законодавчу ініціативу  та сподівається на прийняття даного законопроекту в цілому.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83