Загальні

Як захищають права людини у Східній Україні ВАЖЛИВО!

У Харкові відбувся форум «Захист прав людини у Східній Україні». Організували захід Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за фінансової підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера у Харкові у партнерстві з ГО «Східна правозахисна група». У форумі взяли участь близько ста правозахисників, представників правозахисних та міжнародних організацій з Луганської, Донецької, Харківської, Львівської областей та міста Києва. Про це повідомив голова МО НПГУ м. Лисичанська Едуард Всеволодський, який брав безпосередню участь у заході.

Перед початком роботи дискусійних панелей присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих правозахисників. А головним меседжем форуму стала фраза: «Ми захищаємо тих, про кого ніхто не говорить. Ми протистоїмо тим, кого всі бояться».

Відкрила форум доповідь керівника Бюро з прав людини у місті Нюрнбергу Мартіни Міттенхубер. Вона розповіла про німецький досвід гуртування міської громади за допомогою різноманітних масових заходів та програм  заради дотримання прав людини.

Також учасники форуму обговорили широке коло питань під час роботи таких панелей: «Захист прав і свобод людини: виклики сьогодення», «Захист соціально-економічних прав у східних регіонах України» та «Захист прав національних меншин». Зокрема, правозахисники поділилися досвідом поновлення за допомогою європейських правозахисних інституцій прав переселенців та соціально незахищених верств населення. Розповіли про захист соціально-економічних прав пенсіонерів, працівників державних вугледобувних підприємств та проблеми з отриманням компенсацій за зруйноване під час бойових дій житло.

Йщлося і про порушення прав дітей у «сірій зоні», зокрема права на навчання, а також про залучення молоді у Донецьку та Луганську до антиукраїнської пропаганди.

Окремо торкнулися порушень прав людини на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Як відзначив представник Уповноваженого Павло Лисянський, громадяни України у Донецьку та Луганську щодня ризикують, адже там відсутня система захисту прав людини як така.

У підсумку учасники форуму засудили напади на правозахисників та активістів і закликали правоохоронців швидше розслідувати всі злочини. Також відзначили неприпустимість дискримінації за національною ознакою.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83