Загальні

Гірники «Лісової» не вірять міністру і залишаються під землею, вимагаючи виплати заборгованої зарплати ВАЖЛИВО!

Гірники другої зміни шахти «Лісова» ДП «Львіввугілля» у понеділок 10 грудня, зрозумівши, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у черговий раз не дотримав слова і заборгованої зарплати їм не виплатять, о 18-ї годині вирішили розпочати акцію протесту, залишившись під землею. Їх підтримала й третя зміна, що спустилась у вибій і теж там залишилася.


 

Як повідомила голова первинного осередку Незалежної профспілки гірників України Мирослава Кафтан, щойно піднявшись га поверхню після проведеної ночі під землею разом із протестувальниками, на 11-у годину вівторка, 11 грудня, у вибої залишається 93 гірники із 118, що розпочинали акцію.

Шахтарі вимагають виплати зарплати за жовтень у повному обсязі та авансу у розмірі 50% заробленого за листопад, а також у подальшому регулярних розрахунків, згідно з умовами Колективного договору, 10 і 25 числа кожного місяця.

«Гірникам уже набридло отримувати кошти протягом місяця по 7, 10 та 12 відсотків, - сказала Мирослава Кафтан. –  А вчора, 10 грудня, навіть дійшло до 3%, тобто до отримання шахтарями від 150 до 600 грн, за які зараз навіть один раз неможливо скупитися у магазині. Тому у чоловіків і увірвався терець і вони вирішили оголосити підземну акцію протесту. Зауважу, друга зміна виконала своє виробниче завдання, але відмовилася виїжджати на поверхню. Робітники третьої зміни закріпили лаву, і частина з них теж залишилася під землею. Дехто змушений був виїхати за станом здоров’я чи сімейними обставинами. Четверта зміна теж підтримали акцію протесту, але залишилась на поверхні, бо, згідно з правилами техніки безпеки й планом ліквідації аварії, не допускається перебування під землею шахтарів більш ніж двох змін. Із тими, хто залишається у вибої, налагоджено постійний зв’язок. Кожні дві години їх відвідує й оглядає, а також при потребі надає допомогу, вимірює тиск тощо змінна медсестра шахтного підземного медпункту. О 9-й ранку спільними зусиллями первинних осередків профспілок та адміністрації протестувальників було забезпечено гарячим сніданком та тормозками. Профком НПГУ й надалі підтримуватиме учасників акції безпосередньо у вибої. Я особисто теж планую знову спускатися до них, аби на місці допомагати й підтримувати».

Лідер первинки НПГУ не приховує, що гірники обурені поведінкою очільника Міненерговугілля Ігоря Насалика, який не виконує своїх обіцянок, а також його ставленням до державних шахт та вирішенням їхніх проблем, у тому числі й до ДП «Львіввугілля», яке працює беззбитково.

«На 10 грудня заактовано відвантаженої вугільної продукції ДП «Львіввугілля» на 166 млн  грн. Якби ДП «Держвуглепостач», що теж є структурою Міненерговугілля, своєчасно розраховувалося з нашим підприємством, шахтарі б регулярно, як і передбачено Колдоговором, отримували зароблене», - пояснює Мирослава Кафтан.        

А голова Регіональної організації НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук надіслав листа Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру енергетики і вугільної промисловості Ігорю Насалику та голові Львівської ОДА Олегу Синютці з приводу критичної ситуації, що склалася в ДП «Львіввугілля».

У ньому зокрема наголошується, що «активи за відвантажену ДП «Держвуглепостач» вугільну продукцію, станом на 3 грудня, складають 187,485 млн грн. Крім того, загальна сума відвантаженої, але ще не заактованої вугільної продукції, - 49,17 млн грн. Несвоєчасне здійснення розрахунків спричиняє порушення термінів виплати заробітної плати, ЄСВ та податків до бюджетів усіх рівнів і, як наслідок, призводить до нарахування штрафних санкцій, що вкрай негативно позначається на фінансовій ситуації підприємства, унеможливлює належне підтримання його технологічного процесу та введення в роботу нових лав, спонукає до зростання соціальної напруги у шахтарських колективах, що в кінцевому результаті може призвести до страйків».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83