Загальні

Навчання МОП: охорона материнства та соціальне забезпечення ВАЖЛИВО!

У ці дні в Ірпені представниці та представники різних секторів з усієї України вивчають міжнародні стандарти щодо охорони материнства, оцінюють національне законодавство у цій сфері  та обговорюють як уникати дискримінації працюючих матерів. У майбутньому вони передаватимуть здобуті знання та досвід іншим.


 

У рамках проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який реалізується за підтримки уряду Данії, Міжнародна організація праці (МОП) проводить п’ятиденний тренінг “Охорона материнства та ґендерні аспекти у соціальному забезпеченні” для представників та представниць Національної тристоронньої соціально-економічної ради,  соціальних служб, профспілкових об’єднань, громадських організацій та вищих навчальних закладів.  Участь у навчанні бере й голова Молодіжного комітету КВПУ Олеся Брязгунова.

Під час тренінгу учасники та учасниці з різних регіонів у співпраці із міжнародними експертами мають можливість порівняти Конвенції про охорону материнства: №103, яка ратифікована Україною, і №183, яка ще не затверджена в нашій країні. Також вони аналізують, якою мірою національне законодавство відповідає потребам працюючих матерів.

«Представники профспілок у своїй діяльності зіштовхуються з порушенням трудових прав вагітних працівниць чи матерів. Водночас, їм на важливо всебічно розуміти проблеми, з якими зіштовхуються ці категорії трудівниць щоб якомога ефективніше їм допомагати. Знання стандартів МОП дозволяє побачити коло сфер,які охоплює охорона материнства, та надає додаткові інструменти для захисту інтересів працівниць», -  зазначила Олеся Брязгунова.

IMG 0214

Інша учасниця тренінгу Ольга Дунебабіна, консультант громадської організації “Ла-Страда-Україна”, планує використовувати отримані знання для проведення тренінгі для роботодаців.

“Мене особливо хвилює проблема сповільненого, у порівнянні із чоловіками, руху жінок  кар’єрою  драбиною. Зараз бізнес стає більш соціально відповідальним, тому вони готові приймати нові знання і виправляти недоліки”.

IMG 0194

Під час навчання учасники та учасниці розглядають, зокрема, питання недискримінації та охорони здоров’я на робочому місці, захист зайнятості, створення умов для грудного вигодовування та  повернення на робоче місце після декретної відпустки. Олександра Виноградова, старший фахівець відділу інноваційних програм ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, сама нещодавно стала мамою й приїхала тренінг  із немовлям.  Вона зауважує, що у нашій країні відсутнє належне ставлення до грудного вигодовування.

IMG 0202

“Складається враження, що жінку, молоду маму, саме суспільство витісняє. Наприклад, на роботі необхідно відстоювати себе та обговорювати організацію часу для грудного вигодовування”, – підкреслює Олександра.

Учасники та учасниці тренінгу також мали можливість долучитися до міжнародної кампанії UNiTE 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства», цьогорічною темою якої стала «#ПочуйМене: Зупинимо насильство проти жінок та дівчат». За даними ООН, 90% постраждалих від ґендерно зумовленого насильства – це жінки. 16-ти денна кампанія складається із серії заходів по всьому світу та закликає спільними зусиллями ліквідувати насильство проти жінок та дівчат.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83