Загальні

Як врятувати вугільну галузь? ВАЖЛИВО!

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відбулася розширена нарада за участю керівників державних підприємств, профспілківців, посадовців відомства. Головував на засіданні заступник міністра Анатолій Корзун. Лейтмотив усієї розмови можна звести до однієї тези: «Як врятувати вугільну галузь?»

У вступному слові Анатолій Корзун закликав присутніх ділитися рецептами виходу із кризи, яка вже не один рік нависла над підприємствами вуглепрому. «Нашу галузь вважають одну з найкорумпованіших, - зазначив він. – Хоча я вважаю, що це явне перебільшення, бо, за великим рахунком, розкрадати вже нічого. Як у тому анекдоті: «Досить, батьку, торгувати, бо нема чим здачу вже давати».

Далі заступник міністра ознайомив з реальною картиною, що склалася на сьогодні. «Заборгованість із заробітної плати становить 597 мільйонів гривень, - повідомив він. - І вона не зменшується, а має сталу тенденцію до зростання. За електроенергію, як не платили, так і не платимо. І борги там накопичилися такі, що краще й не згадувати. А ще ж треба віддати 250 мільйонів кредиту «Укргазбанку». Тож у наступний рік увійдемо із суттєвими боргами. За цей місяць очікуємо, що обсяг видобутку становитиме 232 тисячі тонн, тобто від реалізації матимемо 438 мільйонів гривень. Цих коштів не вистачить навіть на те, щоб виплатити людям заробітну плату».

За словами посадовця, про загрози, які стоять перед вуглепромом, відомо Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, який нібито обіцяв особисто втрутитися в ситуацію. Поки ж усі сподівання Анатолій Корзун покладає на новостворену структуру – Національну вугільну компанію. «Якби вона запрацювала, як передбачалося, з 1 січня 2018 року, то ми б мали не збитки, а 2 мільярди гривень прибутку», - запевнив він.

Присутній на засіданні виконувач обов’язків генерального директора ДП «Національна вугільна компанія» Віталій Довгаль мав можливість розширити запропоновану попередником тему, однак переконливим його виступ аж ніяк не назвеш. Він лише зазначив, що з 1 грудня розпочнеться інвентаризація усіх активів підприємств, які увійдуть до складу очолюваної ним установи. А також наголосив на тому, що терміни для реформування дуже стислі, а тому закликав керівників об’єднань активніше включатися в роботу.

А ось генеральний директор ДП «Регіональні електричні мережі» Сергій Білоус свій виступ розпочав із попередження: із 12 грудня його структура не зможе забезпечувати вугільні підприємства електроенергією, якщо не буде проведено відповідних розрахунків за вже використану. І зауважив: «Прошу з розумінням поставитися до такого кроку – наші працівники не отримують заробітну плату із серпня».

Мали можливість виступити і профспілкові лідери. Чим сповна і скористалися Віктор Трифонов (МО НПГУ міст Селидового та Новогродівки), Олександр Абрамов (МО НПГУ міста Мирнограда та Покровського району), Віталій Оніжук (РО НПГУ міста Червонограда), Віктор Видиш (ППО НПГУ шахти «Гірська»), Роман Панчук (МО НПГУ міста Первомайська). Загалом лунали критичні відгуки – і щодо реального стану речей, і щодо доволі туманного майбутнього. Одних обурювало те, що на заході відсутній міністр Ігор Насалик (кажуть, проходить курс реабілітації), інших не задовольняє незрозуміла кадрова політика (на керівні посади призначають осіб, не переобтяжених ні досвідом, ні відповідною освітою та ще із сумнівною біографією). Віталій Оніжук узагалі ставив під сумнів доцільність створення ДП «Національна вугільна компанія» і конкретно запитував, коли гірники ДП «Львівугілля» отримають заборговане їм. Відповіді ні він, ні присутні не почули. Зрештою Анатолій Корзун не втримався і мовив: «Бути чи не бути Національній вугільній компанії – то вже не зона відповідальності профспілок. Давайте спробуємо зробити цей крок, щоб хоч щось змінити у цій ситуації. Якщо вийде – буде добре. Якщо – ні, то нічого не вдієш».

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець відреагував на це так: «Найбільше всього хвилює те, що за все те, що твориться у вугільній галузі, немає з кого спитати. Хто нестиме відповідальність – міністр, виконувач обов’язків чи заступники? Цього ніхто не знає. Проблеми, що накопичилися, у жодному разі замовчувати не слід. Якщо ми, профспілки, не будемо доносити правду про той реальний стан, що є у вугільній галузі, то знайдуться інші, неформальні лідери, які піднімуть цілі шахтарські міста, містечка і селища. І станеться це не пізніше лютого. Ми не можемо робити вигляд, що ведеться якась робота щодо поліпшення становища у регіонах загалом і у галузі зокрема».

Якихось рішень на заході прийнято не було. Окрім одного: вирішено створити Штаб порятунку вугільної галузі, до складу якого мають увійти посадовці відповідних міністерств, народні депутати, мери шахтарських міст, голови обласних держадміністрацій, науковці та профспілківці. Очолити штаб доручено Анатолію Корзуну.

Докладніше:

виступи Михайла Волинця https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/videos/1270544309749925/

Сергія Макарова https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/videos/944955115695111/

Віталія Оніжука https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/videos/944948129029143/

Олесандра Абрамова https://www.facebook.com/VolynetsMykhailo/videos/944937455696877/

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83